INTEL i7 5775C Yakında Nova Bilgisayar'da Satışta!

Broadwell'in ilk gözüken işlemcisi i7 5775C yakında Nova Bilgisayar'da satışta olacak.
Nova Bilgisayar ürünün fiyatını ve özelliklerini eklemiş. Hem 14 Nm olup 65W TDP değerine sahip bir işlemci i7 4790K'ya yakın bir fiyatta satışa sunulacak.
INTEL i7 5775C 3.3 GHz, Socket 1150, 6MB, 14nm, 65W, Fiyat: 1.154 TL
Düzenleme : Sonradan gördüğüm başka bir Broadwell işlemci olan i5 5675C'de Nova Bilgisayar'da yerini almış bulunuyor. INTEL i5 5675C 3.1 GHz, Socket 1150, 4MB, 14nm, 65W, Fiyat: 972 TL

@Blumber 4790K' nın daha performanslı olma ihtimali var. Çünkü 5775C' nin turbo frekansı düşük. Son 6 - 7 yıl içinde Intel, her mimari güncellemesinde, saat döngüsü başına performansı %5 - %10 (değişken, ortalama da bu aralıkta) artırdı. Artısı yeni teknolojileridir sadece. Bir de "14nm olduğu için ısınmaz." gibi gerçek dışı yorumlar var, itibar etmeyiniz :)
Hala pek çok kullanıcı Sandy Bridge işlemcisini güncelleme gereği görmedi. Kendim de Sandy Bridge kullanıyorum, Cannonlake gelene kadar güncellemeyi düşünmüyorum.

@Blumber 4790K' nın daha performanslı olma ihtimali var. Çünkü 5775C' nin turbo frekansı düşük. Son 6 - 7 yıl içinde Intel, her mimari güncellemesinde, saat döngüsü başına performansı %5 - %10 (değişken, ortalama da bu aralıkta) artırdı. Artısı yeni teknolojileridir sadece. Bir de "14nm olduğu için ısınmaz." gibi gerçek dışı yorumlar var, itibar etmeyiniz :)
Hala pek çok kullanıcı Sandy Bridge işlemcisini güncelleme gereği görmedi. Kendim de Sandy Bridge kullanıyorum, Cannonlake gelene kadar güncellemeyi düşünmüyorum.

Zaten 4790k dan buna güncellemeyi doğru bulmuyorum fakat grafik performansının artması bir artı. Benim demek istediğim şey yeni sistem toplayacakların 4790k şeçmek yerine bu işlemciyi seçmesi daha mantıklı olcakatır. Zaten 4790k nın ömrü en az 4 yıl daha var zaten. Konu hortladıysa gerçekten özür dilerim.

Zaten 4790k dan buna güncellemeyi doğru bulmuyorum fakat grafik performansının artması bir artı. Benim demek istediğim şey yeni sistem toplayacakların 4790k şeçmek yerine bu işlemciyi seçmesi daha mantıklı olcakatır. Zaten 4790k nın ömrü en az 4 yıl daha var zaten. Konu hortladıysa gerçekten özür dilerim.
Belki artı olarak düşünülebilir, gerçekten kullanılacağı bir senaryo varsa tabi. Genelde bu işlemciyi tercih edenler güçlü ekran kartlarıyla sistem topladığı için, çok büyük bir artı değil. Mini-ITX ekran kartsız bir sistem için matematiksel çözümlemeler yapan bir çalışma istasyonu olur en fazla. Ben de meraklıyım yeni grafik yonga setinin performansı konusunda.

Ben çok mutlu oldum bu grafik performansının artışından çünkü ekran kartını ilerde almayı planlıyordum. Ve bu arada bir bilgi amazonda i7 5775c bugün satışa çıkıyor yazıyor.

Geri
Yukarı