Intel i7 5820K ve 2-Way SLI 980 Ti Sistem Toplama

OzzyAnto

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. Temmuz'da Amerika'dan bir tanıdığım aracılığıyla getirmeyi düşündüğüm sistemi paylaşmak istedim. Hatalarım olduysa yardımcı olmanızı istiyorum. Daha nasıl geliştirebilirim? Neler aşırıya kaçmıştır? Bütçem karşılıyor, o yüzden bazılarına yapılan hayali sistem muhabbetini burada yapmayalım.
Amacım oyun ve render. Aynı zamanda uzun seneler bu işlerimi görecek, sürekli parça değiştirme zahmetine sokmayacak bir PC olması.
Ancak kendi bilgimle bu kadar yapabiliyorum. Soğutma, darboğaz vb. problemlerle karşılaşmak istemiyorum. O yüzden buradaki gerçekten bilgili arkadaşlardan yardım bekliyorum. Çok uzatmadan parçalara geçeyim.

Intel Core i7-5820K
Sebebi 6 çekirdek olması ve gerçekten her şeyi karşılaması. 6700K tercih edecektim ama bu kadar masraf yapmışken X99 anakartla bir şey toplamak istedim.

Corsair H110i GTX 104.7 CFM
İşte burda yardımlarınızı bekliyorum, yeterli olacak mıdır yada çok gürültülü müdür?

Asus X99-A/USB 3.1 ATX LGA2011-3
3200 MHz bellek takmak istediğim için bu anakartı tercih ettim. 3.1 USB olması ve gerçekten sağlam gözükmesi beni kendine çekti.

G.Skill Ripjaws V Seri 16GB (2 x 8GB) DDR4-3200
3200 MHz olması, DDR4 olması. Şimdilik 16 GB benim için yeterli.

Samsung 950 PRO 256GB M.2-2280 S
Piyasadaki en hızlı SSD'lerden biri olması gerçekten çok hoş, PC'nin hızlı açılması gibi şeylere takıntılı olduğum için başka bir SSD düşünemedim.

Seagate Barracuda 3TB 3.5" 7200RPM
3 TB Seagate 7200 RPM işimi görür.

MSI GeForce GTX 980 Ti 6GB Video Card
Gerçekten en beğendiğim parça, SLI olması ve anakarta uyumuyla, gerçek performans verebilen bir parça. MSI tercih sebebim başlangıç çekirdek hızı yüksek ve overclock ile dahada artırılabiliyor, rengi mükemmel.

Asus PG27AQ 60Hz 27.0" Monitör
4K deneyim yaşamak istiyorum, 60 Hz olması, G-Sync olması ve ayrıca IPS ekran olması.

Corsair HX1200i
Güç kaynağım. İleride overclock gibi olaylarla bana yetebileceğini düşündüğüm gerçekten kaliteli bir güç kaynağı.

Kasa konusunda önerilerinizi bekliyorum. Cooler Master Cosmos 2 düşünüyorum ancak başka bir şey de olabilir. Full Tower olması gerçekten iyi olur. Hava akışı iyi, kablo yönetimi rahat olmalı. Türkiye'den alacağım.

Okuyan okumayan herkese çok teşekkür ederim. Gerçekten yardımlarınıza ihtiyacım var, tekrar teşekkürler.

Çok sağlam sistem de neden o gtx 980 ti??

Gigabyte GV-N98TXTREME-6GD 6GB GTX 980 TI 384B GDDR5 DVI HDMI DP Nvidia

Bu daha iyi bir 980 ti modeli. Darboğaz yaşanmaz. Soğutucun piyasada ki en iyi soğutuculardan biri alternatif olarak nzxt kraken x61 alınabilir. Kasayı göremedim ama?? Kasa da corsair 750d olabilir. İçi çok geniş ve yan camı çok büyük. Nzxt hue+ döşenirse çok sağlam görünür.

Zotac 980ti AMP! Extreme almayı düşünebilirsiniz fiyatıyla kıyaslandığında diğer 980ti lerden daha iyi performans veriyor veya G1 980ti yine güzel işler yapıyor.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı