Intel i7 6700 vs Technopat i5 4590 Sistem Toplama

emrecu

Hectopat
Daha fazla  
Toplama bilgisayar almayı planlıyorum ama yaklaşık 2 aydır bir türlü karar veremedim. Arkadaşımın önerdiği sistem:
  • ASUS Z170 PRO Gaming 1151PIN DDR4 3400 MHz
  • Intel Core i7 6700 3.4 GHz 1151PIN 8 MB VGA Boxed 6. Nesil
  • 16 GB DDR4 2133 MHz HyperX Fury Black Kingston (2x8 GB)
  • 1 TB SATA 3 7200 RPM 64 MB NCC Seagate Barracuda 6 GB/s
  • 4 GB Nvidia ASUS Strix GTX 970 DC20C-4GD5 256 Bit GDDR5
Technopat'ın paylaştığı kasa da gerçekten iyi gibi ama hangisini seçeyim ya da eksik kısımları neler, bu konuda yardım isteyecektim. Technopat sistem:
  • Intel Core i5 4590 4 Çekirdekli İşlemci
  • ASUS H81 Gamer Anakart
  • HyperX Savage 8 GB RAM
  • Kingston HyperX 3K 120 GB SSD
  • 2 TB 7200 RPM HDD
Bu iki bilgisayardan birini mi seçeyim yoksa bana başka bir öneriniz var mı? Overwatch, GTA 5, Deadrising 3, Witcher 3, Total War: Warhammer ve sonrasında çıkacak Watchdogs 2 ve No Man's Sku vb. oyunlarda 60 FPS'nin altına hiç inmeyecek bir bilgisayar toplamak istiyorum. Yani oyun konusunda bana en azından 2-3 yıl sorun çıkarmayacak bir bilgisayar. Bu konuda yardımlarınızı bekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kötü değil, uyumsuz hiç değil. Eski nesil kötü demek değildir ancak gene de eski.

2. sistem Technopat'ın 2 yıl önce topladıkları bir sistem. Zamanında alınabilirdi ancak artık 6. nesil çıktı. Zaten Technopat da sistemi yenilediler.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı