Intel i7 6700HQ Isınma Sorunu

Control centerda fan hızı özel ayardaydı otomatik yaptım düzeldi şuan nfs 2015 te bile cpu 70 73 derece civarı ekran kartı 68 70 derece civarı yaklaşık 2 saat oynayınca. Özel ayarda neden soğutmadığını çözemedim ama aslında özel ayarlara göz attım ayarlar kötü değildi ama fanlar çok geç çalışıyordu.

Muhtemelen Vsync kapalı olduğu için en yüksek FPS için çalışıyor ve ısınıyor ayrıca o sıcaklıkta aşırı yüksek değil. BIOS ve sürücülerini güncel tut.

İşlemcin oyun işlemcisine sahip ve hızı çok yüksek. O kadar sıcaklığa gelmesi normal. Muhtemelen ayarların hepsini ultra seviyesinde tuttuğun için performans amacı bu kadar ısınıyor normaldir endişenecek bir şey yok. 65 dereceyi geçmiyor diyenler var onların işlemcisi genelde U model serisine sahip hız düşük olur ve az elektrik tüketir ısınmaması normaldir. Bendede ısınmıyor.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı