Çözüldü Intel i7 6700K GTX 1070 Sistem Mavi Ekran Sorunu

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Lyken

Hectopat
Daha fazla  
Selam arkadaşlar, 10 yıllık PC'mi çöpe attım, aşağıdaki sistemi topladım cahilane bi biçimde :( 9500 TL'ye topladım sistemi. Toplanma amacı fotoğraf işleme ve oyun. Ama sürekli bir hata veriyor (mavi ekran resetliyor). Oyun oynayamadım, ekran kartıyla monitör de tam uyumlu değilmiş. Photoshop'ta da tahmin ettiğim hıza ulaşamadım. Ne yapmam lazım?
  • MSI Z170A Gaming M7 Intel Z170 Soket 1151 DDR4 3400 MHz(OC) HDMI
  • MSI GTX 1070 Gaming X 8G 256 Bit GDDR5X (DX12)
  • Intel Core i7 6700K Soket 1151 4.0GHz 8MB Önbellek 14nm İşlemci
  • ASUS 27" PG278Q 1ms 144Hz 2K DP G-Sync 3D Gaming Monitör
  • 2x GSkill 16GB (2x8GB) Trident Z DDR4 3000 MHz CL 14 1.35V Dual kit RAM (32 GB)
  • OCZ 480 GB Vertex 460A Serisi SATA 3.0 (545 MB Okuma / 525 MB Yazma) SSD
  • WD 3.5" 2 TB Caviar Blue SATA 3.0 5400 RPM 64 MB Cache Harddisk
  • FSP Hydro G 750 Serisi 80 Plus Gold 850W PSU
  • Cooler Master Mastercase PRO 5 USB 3.0 Mid-Tower Pencereli
  • Corsair Hydro Serisi H80i GT Sıvı Soğutma Sistemi
  • FSP FP800 800VA UPS Kesintisiz Güç Kaynağı

Son düzenleyen: Moderatör:
Dump dosyasında donanımın veya yazılımın düzgün yüklendiğinden emin olmanızı, Sorun hala devam ederse donanımı devre dışı bırakın veya kaldırmanızı, BIOS bellek seçeneklerini devre dışı bırakmanızı, Herhangi bir şeyi kaldırmak veya bileşenleri devre dışı bırakmak için Gelişmiş Başlatma seçenekleri için yeniden başlatırken F8 tuşuna basıp Güvenli Mod' a geçmenizi söylüyor.

Konun başındaki mesajlarımın hepsini denediniz mi? Sonuç nedir?

SSD'yi kontrol ettim onda sorun yok. 45 dk sürdü. Eski pc ninde HDD'sinde sorun var. Biliyorum kontrol etmedim Memtest86+ 1 mb 7 mb 2560 tane buldu, iptal ettim. İki tane HDD'yi yeni pc taktmıştım. Biraz da video seyretmiştim. Memtest86+ ilgili sonunda rapor vermediğine dair bende de vermezse boşu boşuna beklemiş olucam. HDD'leri sökp yarın akşam tekrar deniycem.

Zamanında konular açılmış. Sanırım sorun RAM'den kaynaklı görünüyor. 2 tane dual kit RAM almışsın bunlardan bir kit sıkıntılı görünüyor. Garantisi devam ediyorken 4x8 32GB RAM'ini 2x8 16GB'a düşür ve dene daha sonra hangi kit sorunluysa sadece onu iade et derim.

İnternette ufak araştırma sonucu sırasıyla böyle bir çözüm denemişler ve başarılı olmuşlar.

How to fix and solve Error 0x0000004E Code Problem

[Çözüm] PFN_LIST_CORRUPT mavi ekran hatası

Son düzenleme:
Zamanında konular açılmış. Sanırım sorun RAM'den kaynaklı görünüyor. 2 tane dual kit RAM almışsın bunlardan bir kit sıkıntılı görünüyor. Garantisi devam ediyorken 4x8 32GB RAM'ini 2x8 16GB'a düşür ve dene daha sonra hangi kit sorunluysa sadece onu iade et derim.

İnternette ufak araştırma sonucu sırasıyla böyle bir çözüm denemişler ve başarılı olmuşlar.

How to fix and solve Error 0x0000004E Code Problem

[Çözüm] PFN_LIST_CORRUPT mavi ekran hatası

RAM'leri 2 parçada aldım. 2x8, 1 aysonra da 2x8 ilk. Aldıklarımda mavi ekranı veriyordu. Dün yine cızzzzzzzz deyip mavi ekran verdi. Onları çıkardım diğer 2x8 GB'lıkları taktım 1-2 kullanıp bakıcam aynı hatayı vercekler mi (dim2 dim4 takılılar). Aldığım yere götürücem sorun çıkarmazsa bu RAM'lerde teşekkürler.

İlk aldığım RAM'leri 2x8 çıkarttım 1 haftadır mavi ekran almadım. Yüksek ihtimal RAM'lerden kaynaklı. Vatan bilgisayara ver 1 hafta 10 gün içinde belli olur. Haber veririm. İlginiz ve alakanız için hepinize teşekkür ederim (toplarken size sorsam "kim cevap vercek uğraşcak" diye sormamıştım ön yargımdan dolayı özürdilerim).

Burada önyargıya hayır düşüncesi var. Benim de Apple'a karşı bir önyargım vardı ama burada bayağı azaldı. Buradaki tüm yardımsever insanlar canlı yayın bile yaparlar nasıl toplayacağınızı göstermek için. :D

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı