Intel i7 7700K ve MSI Z270 Gaming Pro Carbon Voltaj Düşürme

unalboy

Hectopat
Daha fazla  
Bir buçuk yıldır Intel i7 7700K ve MSI Z270 Gaming Pro Carbon'lu sistem kullanıyorum. Bunun yanında soğutucu olarak Corsair H100i v2 var. Saçma bir şekilde işlemci sıcaklığı yükselip düşüyor. Masaüstünde 40-60 arası iken oyunlarda da bu seviyelerde seyrediyor. Bilgisayar hiç kapanmadı ama ben bu durumdan rahatsızım.

Nette birkaç yerde okuduktan sonra, işlemciye gelen voltajın düşürülüp sıcaklığı 20 derece kadar düşürdüklerini gördüm. MSI Command Center üzerinden PLL OC Voltajı, CPU Güç Gerilimi ve CPU SA Voltajını 1100'e çektim. Şu an masaüstünde 23-32 derece arasında sıcaklık görebiliyorum. Ama bilgisayarı açıp kapattıktan sonra bu yaptığım ayarlar kaydolmuyor, tekrar Command Center programı üzerinden yapmak zorunda kalıyorum.

Bu yaptığım ayarların sisteme bir zararı var mıdır?
Bu ayarları BIOS üzerinden yapmaya çalıştığımda hepsi AUTO olarak gözüküyordu. Bunu BIOS üzerinden değiştirme çarem yok mu?

Sevgiler.

Son düzenleyen: Moderatör:
BIOS'tan yapmalısınız. Ayrıca 1.1 V yetersiz.
BIOS'ta Auto gördüğünüz kısma 1.200 değerini girmeye çalışın. Değişmez ise, Auto'tu Manuel'e almak için bir ayar olmalı.
Ayrıca sadece VCore yani çekirdek voltajını sabitleyin, diğerlerine dokunmayın.
Bu arada BIOS'ta nokta Ç harfi ile yapılıyor.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı