İntel i7 & GTX 960 2G vs Amd Fx 6300 & GTX 970 4G

3093.png
3130.png

Psu iyi değil onun dışındakiler güzel olmuş.
Peki psu niye iyi değil; zalman le serisi zalmanın en düşük serisi. Üretici bu alanda en düşük kaliteli psuları yapan Hui Cheng Electronic firması. Gelelim asıl önemli olanlara; verimliliği düşük, aşırı ısınma, yüklenme ve voltaj dalgalanmasına karşı koruma yok. Fazla yükte sesli çalışır. Tabi bu fazla yük oyundan oyuna değişir. Bunun yerine zalman lx 500 daha iyi olur.

Psu iyi değil onun dışındakiler güzel olmuş.
Peki psu niye iyi değil; zalman le serisi zalmanın en düşük serisi. Üretici bu alanda en düşük kaliteli psuları yapan Hui Cheng Electronic firması. Gelelim asıl önemli olanlara; verimliliği düşük, aşırı ısınma, yüklenme ve voltaj dalgalanmasına karşı koruma yok. Fazla yükte sesli çalışır. Tabi bu fazla yük oyundan oyuna değişir. Bunun yerine zalman lx 500 daha iyi olur.
Tabii kide LX 500 alınabilir, kullanıcı onu seçtiği için değiştirmek pek istemedim. Teşekkürler.

MSI H97 GAMING 3 Intel H97 Soket 1150 DDR3 3200Mhz(O.C) HDMI&DVI&DP Anakart - Vatan Bilgisayar
Core i5 4590 Soket 1150 3.3GHz 6MB Cache 22nm İşlemci - Vatan Bilgisayar
Gskill 8Gb (2X4Gb) Ripjawsx Ddr3 1600Mhz Cl9 1.5V Dual Kit Ram - Vatan Bilgisayar
Wd 3.5" 1Tb Caviar Black Sata 3.0 64Mb Cache 7200Rpm Harddisk - Vatan Bilgisayar
CORSAIR CARBIDE SERİSİ CHAMP/SPEC-02 80PLUS 650W KIRMIZI FANLI MidT ATX KASA - Vatan Bilgisayar
Msi Gtx770 Twin Frozr Gaming O.C. Gddr5 2Gb 256Bit Nvidi Geforce Dx11.1 Ekran Kartı - Vatan Bilgisayar

Anakart-kasa-RAM-HDD-GPU renk uyumu var.
GTX 770 koydum diye dellenecek arkadaşlar olacaktır, GTX 960'tan daha iyidir, sadece güç tüketim farkı var. Burada araba almıyoruz az yaksın diye, kasanın gücü yettiği sürece sıkıntı olmaz. Zevk almak için oynuyoruz sonuçta.
Kaliteli markaları seçtim, anakart mesela Gaming serisi ve yeni nesil işlemcileri destekleyecek.
SSD yok fakat performans serisi HDD koydum.
Soğutucu yok ama overclock yapılmayacak sonuçta.

Sonuç olarak GTX 970 için, diğer donanımları öldürmedim. Gayet hoş bir sistem.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı