Intel i9 13. Nesil vs AMD

SAFAKLOL

Centipat
Daha fazla  
Arkadaşlar sistemimi değiştirmeyi düşünüyorum i5 7400 ve RTX2060s var şu an elimdeki sistem tam olarak bu.
AMD daha önce hiç kullanmadım hep Intel kullandığım için biraz ön yargılı olup hiç almadım.
Fakat AMD Ryzen 9 7900 almayı düşünüyorum maaşım yatınca 2.el ona bir anakart ve RAM alıp ekran kartını da takıp kullanmak istiyorum.
Elimde 2 tane kart var 1060 ve 2060S (1060 olan modeli i5 7.nesile takıp 2.bilgisayar yapmayı düşünüyorum.)
Sizce AMD mi almalıyım i9 13.nesil işlemci alıp yoluma devam mı etmeliyim?
Kullanım amacı: Sadece LoL oynamak ve hobi amaçlı güzel bir sistem toplamak.

Arkadaşlar sistemimi değiştirmeyi düşünüyorum i5 7400 ve RTX2060s var şu an elimdeki sistem tam olarak bu.
AMD daha önce hiç kullanmadım hep Intel kullandığım için biraz ön yargılı olup hiç almadım.
Fakat AMD Ryzen 9 7900 almayı düşünüyorum maaşım yatınca 2.el ona bir anakart ve RAM alıp ekran kartını da takıp kullanmak istiyorum.
Elimde 2 tane kart var 1060 ve 2060S (1060 olan modeli i5 7.nesile takıp 2.bilgisayar yapmayı düşünüyorum.)
Sizce AMD mi almalıyım i9 13.nesil işlemci alıp yoluma devam mı etmeliyim?
Kullanım amacı: Sadece LoL oynamak ve hobi amaçlı güzel bir sistem toplamak.

Öncelikle sadece LoL oynamak için böyle bir kasaya ihtiyacın yok. Amacın oyunsa kesinlikle AMD al 13. nesil Intel işlemciler berbat zaten.

AMD'nin 7000 serisi işlemcileri genel olarak 13.nesil Intel işlemcilerden güçlü, kolay soğuyor ve Intel'e göre daha ucuz.

AMD'nin 7000 serisi işlemcileri genel olarak 13.nesil Intel işlemcilerden güçlü, kolay soğuyor ve Intel'e göre daha ucuz.

Aynı zamanda DDR5'e geçmiş olursun zaten FPS oyunu oynuyorsun oyunun vereceği Max FPS'yi alırsın(1200)

Aynı zamanda DDR5'e geçmiş olursun zaten FPS oyunu oynuyorsun oyunun vereceği Max FPS'yi alırsın(1200)

Ben tek slot 16 RAM(4800MHz) ile 800-1200 FPS alıyorum işlemci R5 7600X.

Oyun için i3 veya AMD yeter i9 gereksiz olur.

Oyun için şu anki işlemciside yeterli olur ama adam daha yüksek performaslar almak istiyor aynı zamanda başka şeyler içinde kullanabilir.

Oyun için i3 veya AMD yeter i9 gereksiz olur.
Dostum i3 çok eskidi ve biz hobi olarak ta diyoruz Lol gibi bir oyun zaten celeron işlemciler bile açıyor biz max fps alma ve yatırım amaçlı biraz da hobi için konu açtık

Ben tek slot 16 RAM(4800MHz) ile 800-1200 FPS alıyorum işlemci R5 7600X.
2.el piyasası ne 7000 serisinin

Dostum i3 çok eskidi ve biz hobi olarak da diyoruz LoL gibi bir oyun zaten Celeron işlemciler bile açıyor biz Max FPS alma ve yatırım amaçlı biraz da hobi için konu açtık.

2.el piyasası ne 7000 serisinin.

Yani 2. el piyasası var mıdır bilmiyorum bu yıl ocakta TR'ye geldi ve son aylarda satılıp popülerleşti.

Monitör sınırladıktan sonra Max FPS alacaksın ne olacak.

Adam güçlü bir işlemci istiyor belki monitörüde değişecek sonra sen niye konu dışına sapıyorsun.

Geri
Yukarı