Intel için özel program var mı?

@ViooYa neden dislike attın acaba?
Arkadaş bulamamış bile demek ki sürücüsel bir hata var ki giremiyor ayrıyeten sağ tık menüsünde göremiyorum diyor neden dislike attın merak ettim.

Yeni sürücülerde NVIDIA ve AMD dışında Intel'in çıkmadığını bilmiyorsunuz DDU öneriyorsunuz. Intel, Microsoft Store üzerinden panel yazılımını sunuyor. Yeterli mi biraz daha açayım mı? Ekran kartı ibaresini gördünüz mü DDU yapıştırasınız geliyor.

Selam. Oyun için FPS arttırma yöntemlerini deniyorum. Bazı videolardaki yöntemlerde NVIDIA Denetim Masası, GeForce Experience veya AMD vb. uygulamalarla büyük bir FPS artışı sağlıyorlar. Benim bilgisayarımda NVIDIA veya AMD yok. Intel kullanıyorum. Intel'e özel böyle bir program var mı veya başka yapabileceğim bir program var mı?

Özellikler: i5 8250-U
UHD 620.
8 GB RAM.

Windows arama yerine Intel grafikleri yazdığınızda Intel grafik kontrol merkezi gelmesi lazım güncelse, eğer yine gelmiyorsa Microsoft Store'den ücretsiz şekilde indirin.
Ekran Görüntüsü (14).png

@ViooYa neden dislike attın acaba?
Arkadaş bulamamış bile demek ki sürücüsel bir hata var ki giremiyor ayrıyeten sağ tık menüsünde göremiyorum diyor neden dislike attın merak ettim.

Sürücü hatasından değildir. Yeni nesil işlemcilerde ve yeni sürümlerde artık Intel yazılımı yok onun yerine mağazadaki Intel grafik kontrol merkezi var o yüzden beğenmedim atılmış.

İşlemciniz oyun odaklı bir işlemci değil. Intel ekran kartları da aynı şekilde. Grafik kontrol menüsünden yapacağınız ayarlar bir şeyi değiştirmeyecektir. GeForce Now üyeliği alsanız çok daha mantıklı olacaktır.

İlla ayar yapacağım diyorsanız arama kutusuna ''Gelişmiş sistem ayarları'' yazın. Ekran görüntüsünde gösterdiğim şekilde ya da en iyi performans olarak ayarlayın. Masaüstü pencere yöneticisinin GPU tüketimini azaltacağından, oyunlardaki yükü azaltacaktır. Ama Nvidia vb. olduğu gibi FPS yükselten bir şeyler bulamazsınız. Zaten Nvidia ayarları da performansa alsanız bile FPS artırmıyor. Performansa çok etki etmiyor. Oyunlar genellikle kendi ayarlarını kullanıyorlar.

Screenshot_2.png

Yeni konular

Geri
Yukarı