İntel ile ilgili espriler

Bir de unutmadan söyleyeyim. Ben eskiden yani skylake döneminde İntel'in fiyatları şişirdiğini bilmiyordum. Taa ki G4560 çıkana kadar. 250TL gibi bir fiyata sahip bir işlemci i3 6100'ü yakalayabiliyordu. Benim gibi G4560 veya RYZEN işlemcilerde İntel'in kazık attığını ve daha önce bilmeyen arkadaşlar olduğunu da biliyorum.

Kisa süre öncesine kadar aramizda da var olan AMD düsmanlari, simdi RYZEN piyasaya sürülünce AMD fani oldu ilginc. :)
Gerci benim öyle marka bagimliligim yok, isimi görsün yeter.
Örnek hocam? :D

Esprisini filan bilmem ama INTEL'in Türkiye pazarından çekildiği, AMD Türkiye ise göreve başladığı dönemdeyiz. Bakalım intel Türkiye gibi diğer düşük gelirli ülkelerden de çekilecek mi diye bekliyorum. Fiyatlarda gözle görünür bir indirime gidememeleri maliyetlerinin çok yüksek olduğunu gösteriyor. Bakalım AMD nin bu fiyat politikası karşısında ne kadar ayakta kalabilecekler.

İntel işlemci fiyatlarında indirime girmiş...

Neyi bekliyorsunuz gülsenize?
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

image.jpeg

Biz 2 gün önce falan güldük, İnternet Explorer gibi yeni mi indirim haberini duydun.:) Türkiye'ye yansımaları daha olmadı, bakalım neler olacak.

Gitmiş dedim farkındaysan geçmiş zaman eki kullandım. :)

Passmark sonuçlarına bakınca öyle çok güzel bir sonuç ortaya çıkmıyor. R7 1800X 15.900 puan alırken 6900K 17.700 puan alıyor, evet fiyat yarısı gibi gözüküyor ama 350$ lık 7700K 12.300 puan alıyor.

R5 ve R7 de fark açılsada fiyatlar düşse (keşke).

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı