Intel Iris Xe ile oyun oynanmıyor

İşletim sistemi
Windows 11
Benim hatam kusura bakmayın :) ben hep program kullanırdım.
Merhaba, afterburner'ı indirdikten sonra ek bir kaç şey daha yapılmalıymış üşendim. Boşta ısı dıştan bakıldığında normal. CS:GO oynarken baya ısındı. Anlık takılmalar oluyor. Kaynak kullanımı için Xbox uygulamasını kullandım. Ram kullanımı %75 civarıydı. CPU kullanımı maç yüklenirken %100 oluyordu, GPU ise %0. Darboğaz yapmış olabilme ihtimaline karşın Grafiklerden iki tane ayarı ortaya çektim. Yine düzelmedi. Ama maç içerisinde kullanım oranı gerçekten normal. Takılmayı çözemedim maalesef ki çözünürlük düşürsemde ara sıra oluyor. İzlediğim videolardaki gibi deneyim alamıyorum.

Intel Iris Xe ekran kartım var. Çoğu modern oyunu bu lanet yüzünden oynayamıyorum. RAM'i 2x8 16 GB
hocam olayi cozdum bendede ayni sorun var ve intel xe expert diye bir kanal var mesela adam outlast 2 de 1080p de 60 fps oynarken ben 720p de zar zor 30 fps aliyorum adamla iletisime gectim adam dediki sorun ramlerde rami dual channel yani 2x8 yapmak lazim sonra bana bir video gosterdi single channel ramde 35-40 fps alirken dual channel da 60-70 fps aliyordu ben daha denemedim ama bircok kanalda oyle diyor ramleri 2x8 yapicam gelen hafta sanada tavsiye ediyorum buyuk ihtimalle sendede ram yuzunden boyle

hocam olayi cozdum bendede ayni sorun var ve intel xe expert diye bir kanal var mesela adam outlast 2 de 1080p de 60 fps oynarken ben 720p de zar zor 30 fps aliyorum adamla iletisime gectim adam dediki sorun ramlerde rami dual channel yani 2x8 yapmak lazim sonra bana bir video gosterdi single channel ramde 35-40 fps alirken dual channel da 60-70 fps aliyordu ben daha denemedim ama bircok kanalda oyle diyor ramleri 2x8 yapicam gelen hafta sanada tavsiye ediyorum buyuk ihtimalle sendede ram yuzunden boyle
Onu bende o kanal sayesinde öğrendim hocam. Yazın staj yapacağım inşallah para alabilirsem onun parasıyla alacağım Ram.

Yeni konular

Geri
Yukarı