İntel İşlemci AMD Ekran Kartı

• Konuyu başlatan CanFakedead
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 4
  • Görüntüleme 667
C

CanFakedead

Ziyaretçi
Merhaba arkadaşlar ben CanFakedead. Bu aralar sanki bilgisayarımdan istediğim performansı alamıyor gibi hissediyorum. Bugün çok kötü kasmaya başladı. 2 - 3 saat sürdü kasmalar Chrome çökmesi donması bilgisayarın ağırlaşması gibi durumları yaşadım. Halbu ki sisteminin akıcı bi halde çalışması gerekirken neden birden böyle oldu ?

Sistemim :
i7 3770 3.4 GHZ
ASUS R9 270x Ekran Kartı
8 GB Ram
ECS H612-MV Anakart
1 TB Harddisk
80+ 600 Watt Power

Buna rağmen bugün ki kasmaları yaşadım. Sistem aşırı ısınıyor olabilir. Yeni Zalman Z3 Plus'a geçicem. Dandik küçük Casper kasada bu kadar parçanın ısınması normaldir diye düşünüyorum. Sizin düşünceleriniz nelerdir ?

Z3 Plus'a geçerken işlemci macununu değiştiricem mutlaka. Peki bu fanı çıkarınca kurumuş macun kalıntılarını nasıl sökücem ?

Kurumuş macun kalıntılarını tuvalet kağıdı ile temizleyebilirsin. Merak etme. Bilgisayar donanımları kullanıcıların korktukları kadar narin değillerdir.

Kurumuş macun kalıntılarını tuvalet kağıdı ile temizleyebilirsin. Merak etme. Bilgisayar donanımları kullanıcıların korktukları kadar narin değillerdir.
Eskiden narindiler. Athlon XP zamanında. Athlon XP'nin çekirdeği ortada çıplak bir şekilde olduğu için çabuk kırılıyor. Ben eski ekran kartımın donmuş termal macununu kazıyarak temizlemiştim.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı