Rehber Intel işlemcilerde Undervolt işlemi

Bu undervoltun sisteme yansıyan herhangi bir dezavantajı var mıdır acaba?
AŞIRI fazla yapılmadığı sürece zararı değil, faydası vardır. Mesela mavi ekran vermez ama oyun takılır vs. o zaman yeterli voltajı gerçekten çekemiyordur. Eğer siz yine de buna aldırış etmeden daha fazla undervolt yaparsanız mavi ekran yersiniz. Ama korkulacak bir şey yok. Bir parçayı undervolt ederek yakamazsınız. En kötü 5-6 FPS düşer o kadar. O da yeterli voltajı alamadığı içindir. Yani aslında alıyor ama şimdi hangi kelimeleri seçeceğimi bilmiyorum.

Bu undervoltun sisteme yansıyan herhangi bir dezavantajı var mıdır acaba?
Hayır, aksine yararı var. Daha az ısınmasına ve güç tüketiminin düşmesine sebebiyet veriyor. Onun dışında işlemci aynı işlemci. Voltaj'ı abartı derecede düşürmediğiniz sürece performanstan kayıp yaşamazsınız.

i5 2300 işlemcime bu program üzerinden undervolt yapabilirmiyim ?

PlunderVolt adlı açık nedeniyle Intel Core 10.Nesil işlemcilerde undervoltage engellendi diye biliyorum?
Onu açmayı çözdük.
Rehberinizde bence XTU yerine ThrottleStop kullanmanız daha iyi olurdu. Açıkçası XTU bana göre pek iyi değil ve yetersiz çok noktası var. ThrottleStop her açıdan müthiş bir program.

XTU ile ilgili rehber açan olmadığından bu uygulamayı kullanmak isteyenler olur belki diyerek bu rehberi yaptım biraz da.

Biraz saçma olacak ama Pentium işlemcilere yapılabilir mi?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…