Intel işlemcili MacBook Pro 2016 CS2'de kasıyor

İşletim sistemi
Windows 10

Negative Sir

Hectopat
Makaleler
1
Yer
Birleşik Krallık
Daha fazla  
Meslek
Asker (Teğmen)
RAM
16GB 2333 MHz
Ekran kartı
Iris 550
İşlemci
i5 6267U
Arkadaşlar herkese iyi sosyaller. MacBook Pro 2016 13 inç touchbar modeline sahibim ve Windows kurdum. Bu bilgisayar ile CS2 de en düşük ayarlarda 35 FPS zar zor alıyorum. Mesela Valorant'ta kurdum ve Valorant'ta en düşük ve 1920x1200 ayarlarda rahat 100 FPS aldım onun haricinde Fortnite kurdum onda da 1920x1200 ayarlarda ve performans modu ile 90 FPS aldım ama CS2 de durum vahim. Bunun sebebi nedir? Laptopta Iris 550 grafik kartı var ve CS2 için minimum gereksinimleri de karşılıyor (shader 5.0 gibi mesela).
Laptop özellikleri:
i5 6267U 2.90GHz CPU.
İris 550 GPU.
16 GB 2333 MHz RAM.
Unutmadan ekleyim Iris 550 GTX 1050'nin laptop versiyonu kadar performanslı bir GPU.

Eki Görüntüle 2109849

Eki Görüntüle 2109852

Eki Görüntüle 2109855

Hmm.

Oyunun resmi sistem gereksinimleri ne diyor? 4 adet fiziksel çekirdek lazım diyor. Sizde var mı? Yok. Olsa bile o GPU yeter mi? Çok zor.

Dostum birincisi bu forumda versus gibi yerler yasak.
İkincisi bu bilgisayar UE 4 kullanan oyunlarda daha randımanlı çalışıyor buna ne demeli?
Üçüncüsü bu videoda adam Pentium G2020 kullanıyor buna da ne demeli?

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Nasıl karşılamıyor? Senin bahsettiğin işlemci milattan kalma ama bendeki ona göre yeni bir CPU.
Oyun minimum i5 750 den güçlü bir işlemci ve 4 fiziksel çekirdek istemiş. Sizin işlemci de bu yok.
İddia ettiğiniz gibi çok daha yeni ve iyi bir işlemciniz olsaydı 35 FPS alıyorum diye konu açmaz yağ gibi oynardınız.
Pentium G2020 ile oynamış dediğiniz sistemde GTX 750 var.

Dostum birincisi bu forumda versus gibi yerler yasak.
İkincisi bu bilgisayar UE 4 kullanan oyunlarda daha randımanlı çalışıyor buna ne demeli?
Üçüncüsü bu videoda adam Pentium G2020 kullanıyor buna da ne demeli?

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Dostum senin GPU ile GTX750 aynı şey mi? Sen kullandığın işlemciyi ne zannediyorsun. Öyle bir konuşuyorsun ki sanki elinin altında güçlü bir IGPU'su olan Intel veya AMD işlemcin var.

Ben Vega8 ile RDR2 oynuyorum sistem gereksinimlerini de karşılamıyorum ama gelip de buraya neden native 20 FPS alıyorum diye konu açmıyorum.

Hocam eski cs olsa oynanabilirdi ama oyun daha yeni çıktığı için ben optimizasyon sorunları olduğunu düşünüyorum.
Valorant ile devam edin güncellemeler gelene kadar (Eski cs sürümüde steam'den giriliyor diye biliyorum ama tam hatırlamıyorum.)

Konuya bir güncelleme yapmak istiyorum. Bilgisayardaki Intel Iris grafik sürücüsü 2017'den kalmaymış bunun üzerine Intel'in web sitesine girdim ve en son olan iris 550 sürücüsünü kurdum ve işlemciye Turbo Boost 2.0 teknolojisi ile OC yaptım ve 2 GHz'den 3.20 GHz'ye çıktı. Ardından Görev Yöneticisi'nden CS2 ayrıntılarına gidip öncelik ayarını gerçek zamanda yaptım. En son ise CS2 başlatma ayarlarını yaptım ve oyunda 1280x768 ve düşük ayarlarda 60 FPS'i aldım.
Şimdi sana gelecek olursak @Niksi hocam (dostum o zaman senin hesaba göre şöyle düşünelim. Ryzen 3 2200G 4 çekirdek i5 750 de 4 çekirdek o zaman bu iki işlemci aynı performansı verir.) Bu şimdiki dediklerim benim yazdıklarıma çıkmıyor mu? Ek olarak GTA V testi de yaptım ve 1366x768 normal ve yüksek ayarlar karışık ile 45 FPS verdi. Bir de keyfiyen Zula testi yaptım 😁 onda ise 1080p yüksek ayarlarda 120 verdi.

Konuya bir güncelleme yapmak istiyorum. Bilgisayardaki Intel Iris grafik sürücüsü 2017'den kalmaymış bunun üzerine Intel'in web sitesine girdim ve en son olan iris 550 sürücüsünü kurdum ve işlemciye Turbo Boost 2.0 teknolojisi ile OC yaptım ve 2 GHz'den 3.20 GHz'ye çıktı. Ardından Görev Yöneticisi'nden CS2 ayrıntılarına gidip öncelik ayarını gerçek zamanda yaptım. En son ise CS2 başlatma ayarlarını yaptım ve oyunda 1280x768 ve düşük ayarlarda 60 FPS'i aldım.
Şimdi sana gelecek olursak @Niksi hocam (dostum o zaman senin hesaba göre şöyle düşünelim. Ryzen 3 2200G 4 çekirdek i5 750 de 4 çekirdek o zaman bu iki işlemci aynı performansı verir.) Bu şimdiki dediklerim benim yazdıklarıma çıkmıyor mu? Ek olarak GTA V testi de yaptım ve 1366x768 normal ve yüksek ayarlar karışık ile 45 FPS verdi. Bir de keyfiyen Zula testi yaptım 😁 onda ise 1080p yüksek ayarlarda 120 verdi.
Hocam sıcaklık ve cpu kullanım durumu nedir peki merak ettim.
Mac bilgisayarda bu değerler bana çok iyi geldi elinize sağlık, sizde herhalde inat ettiniz açacam dediniz o cs'yi :D
Keyifli oyunlar dilerim hocam.

Hocam sıcaklık ve CPU kullanım durumu nedir peki merak ettim.
Mac bilgisayarda bu değerler bana çok iyi geldi elinize sağlık, sizde herhalde inat ettiniz açacağım dediniz o CS'yi :D
Keyifli oyunlar dilerim hocam.

MSI Afterburner kullanmadım hocam. Oyunların yerleşik FPS gösterme seçeneklerini kullandım.
Ama birazdan kurup bakarım.

Son düzenleyen: Moderatör:
GPU güçsüz. Iris 550'nin en hızlı varyantları GT 930M'le zar zor kapışıyorlar. Ayrıca adamlar 4 fiziksel çekirdek yazmışlar sende 2 fiziksel 4 mantıksal çekirdek mevcut. İşlemcin i5 750'den daha güçlü olabilir ki muhtemelen daha güçlüdür ancak adamların derdi 4 fiziksel çiğdem.

En büyük problemin başta dediğim gibi GPU. Destekli olsa da, Shader 5 zart zurt olsa da güçsüz. Dahili GPU sonuçta.

GPU güçsüz. Iris 550'nin en hızlı varyantları GT 930M'le zar zor kapışıyorlar. Ayrıca adamlar 4 fiziksel çekirdek yazmışlar sende 2 fiziksel 4 mantıksal çekirdek mevcut. İşlemcin i5 750'den daha güçlü olabilir ki muhtemelen daha güçlüdür ancak adamların derdi 4 fiziksel çiğdem.

En büyük problemin başta dediğim gibi GPU. Destekli olsa da, shader 5 zart zurt olsa da güçsüz. Dahili GPU sonuçta.

Evet dedikleriniz doğru bunları biliyorum.
Bendeki CPU 2 çiğdem ve 4 mantıksal çekirdek 😁.
Ama hocam Windows'tayken benzeşmeyi ayarla seçeneklerinde CPU 0'dan CPU 3'e kadar yazıyor bu 4 çiğdem demek olmaz mı?

Evet dedikleriniz doğru bunları biliyorum.
Bendeki CPU 2 çiğdem ve 4 mantıksal çekirdek 😁.
Ama hocam Windows'tayken benzeşmeyi ayarla seçeneklerinde CPU 0'dan CPU 3'e kadar yazıyor bu 4 çiğdem demek olmaz mı?

Olmaz çünkü benim işlemcim 8 çekirdek 16 mantıksal çekirdek. Oyunlarda ya da Afterburner'de 16 çekirdek olarak gözüküyor ama değil.

Konuya bir güncelleme yapmak istiyorum. Bilgisayardaki Intel ıris grafik sürücüsü 2017'den kalmaymış bunun üzerine Intel'in web sitesine girdim ve en son olan iris 550 sürücüsünü kurdum ve işlemciye Turbo Boost 2.0 teknolojisi ile OC yaptım ve 2 GHz'den 3.20 GHz'ye çıktı. Ardından Görev Yöneticisi'nden CS2 ayrıntılarına gidip öncelik ayarını gerçek zamanda yaptım. En son ise CS2 başlatma ayarlarını yaptım ve oyunda 1280x768 ve düşük ayarlarda 60 FPS'i aldım.

Tebrik ediyorum. Ayrıca önceden yazdığınızı kaçırmışım sanırım. Altta yazdığınız metine cevap vermek istiyorum. Önemli olan çekirdek değil ama oyun 4 fiziksel çekirdek istiyor. Ondan dolayı biz illa da çekirdek diye bahsettik. Ve alttaki gibi bir düşüncem yok.

(Dostum o zaman senin hesaba göre şöyle düşünelim. Ryzen 3 2200G 4 çekirdek i5 750 de 4 çekirdek o zaman bu iki işlemci aynı performansı verir.)

Geri
Yukarı