Intel MacBook Pro'a Windows kurulursa oyun performansı nasıl olur?

XDLOPER

Femtopat
Daha fazla  
Aklımda söyle bir olay var: 2017 Intel MacBook Pro alıp içine Windows kurup thunderbold 3 girişinden eGPU ile RTX 3080 bağlayıp oyun keyfini çıkarmak. Böyle bir şey mümkün mü?

Tabii artıları olduğu kadar eksileri de vardır bunları biliyorum. %20'lik performans azalışı olacaktır lakin laptop fiyatlarına baktığımızda RTX 3060'li bir laptop bile 30klarda dolaşırken -ki bunlar birer mgpu oldukları için TDP değerleri desktop kadar iyi olmayacaktır- onun yerine aklıma böyle bir çözüm geldi ama fark etmişsinizdir çok komplike bir sistem. Hata çıkarmaya çok müsait, ek masrafları topladigimda neredeyse aynı fiyata RTX 3060 laptop yerine eGPU ile RTX 3080 desktop GPU oynamis oluyorum. Tasinabilirlikten feragat etmiş olsam da çok oyun oynayan biri değilim tek uğrasim Minecraft gibi bir oyunda Ray Tracing ile 120 civarı bir FPS, extra monitöre sahibim bunu yapmamın bir sebebi de bu Apple secmemim sebebi hem ortak thunderbold geliştiricisi olması hem de ekranı beni benden alıyor. İşlemcinin de darboğaz yapicagini pek zannetmiyorum. Dediğim gibi böyle bir şey mümkün mü, thunderbold girişi yeterli mi? %20'lik dususe razıyım. Forumda yeniyim yazım için kusura bakmayın.

Bağlantı noktasında sorun oluşturmu mesela Intel Mac gerçekten Win kadar performans verir mi sonuçta donanımlar normal bir toplama PC'den farkı yok.

Yeni konular

Geri
Yukarı