İntel mi AMD mi?

AMD tarafının ilk kez İntel tarafına bu kadar yaklaştığını gördüm. Yeni Ryzen işlemcilerle F/P olarak şuan çok iyi bir iş başardı. Çok eskilerden beri AMD kullanıcısıydım. Mantle dediler olmadı başka bir şey dediler olmadı. Hep umutlandık. Ben dahil olmak üzere bir çok kişi bu yüzden AMD tarafından İntel ve Nvidia tarafına geçti. Ama şuan Ryzen tekrar durumu toparlayacak gibi görünüyor. Ama yine de AMD'nin tek firma olarak İntel ve Nvidia gibi iki firmaya rakip olabilmesi bence taktir gerektiriyor.

AMD tarafının ilk kez İntel tarafına bu kadar yaklaştığını gördüm. Yeni Ryzen işlemcilerle F/P olarak şuan çok iyi bir iş başardı. Çok eskilerden beri AMD kullanıcısıydım. Mantle dediler olmadı başka bir şey dediler olmadı. Hep umutlandık. Ben dahil olmak üzere bir çok kişi bu yüzden AMD tarafından İntel ve Nvidia tarafına geçti. Ama şuan Ryzen tekrar durumu toparlayacak gibi görünüyor. Ama yine de AMD'nin tek firma olarak İntel ve Nvidia gibi iki firmaya rakip olabilmesi bence taktir gerektiriyor.
Yaklaşmadı, zaten geçti ryzen işlemciler İntel 6950x modeline bile fark attı.İntel 6950x 8000TL civarında fakat 1800x ondan daha uygun fiyatlı ve daha performanslı.

1- AMD işlemciler fiyat/performans ürünüdür.

2 - AMD gelişime açıktır.

Gereksiz bir konu. Kullanıcı cebine bakar. Fiyat performans kıyaslaması yapar.

Ayrıca Intel gelişmiyor mu? Ryzen çıkınca Intel fabrikaları kapattı da bizim mi haberimiz yok?

Bu tür konular sadece kavgaya yol açar. Seneye Intel de ucuz, performanslı bir işlemci çıkarır, bu sefer de AMD'ye geçirirsiniz.

Teknoloji her zaman gelişir. Kazanan ise kullanıcıdır.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı