Intel mi AMD mi?

Şu anlık kesinlikle AMD. Intel'in 10.nesil işlemcilerinden her geçen gün yeni sızıntılar geliyor. Dedikodular doğru olursa bir kaç ay beklemeye değebilir.
Bence 4. nesil Ryzen de beklenmeli. Çok heyecan verici işlemciler. AMD yeni bir çok çipli bir modül tasarımı ile birlikte maliyetleri büyük oranda azalttıklarını bildirdi. 3950X'in yeni nesile göre 2 kat daha pahalı deniyor. Düşünsenize daha yüksek performans ven neredeyse yarı fiyatına.
Haber ne kadar doğru bilmiyorum.

Ama gerçekse çok harika olur. Tek üzücü şey güzel Türkiye'min kendisi kadar güzel fiyat politikası :)

AMD. Oyun için de AMD. Aynı paraya Intel tarafında alacağınız işlemci ile AMD tarafında alacağınız işlemcinin tek ve çift çekirdek performanslarını göz önüne alın derim.

Aynı paraya alacaklarında tabii ki AMD kazanıcak. Bu yüzden “paran varsa Intel al” muhabbeti var. Aynı fiyata göre baz alırsan AMD ama bütçe sorunum yok dersen Intel daha pahalıdır ama en azından oyun konusunda tek çekirdek performansını göz önünde bulundurursak her türlü tokatlar.

Oyun için hala intel intel diyenler var. 3. nesil Ryzen'den beri bitti bu artık, tek çekirdek farkı falan kalmadı. Ancak üst seviye, böyle 9000-11.000TL kadar bütçeniz varsa Intel alırsınız, 4000-6000TL bütçeyle intel almak hata olur, bütçedesiniz sonuçta.

Biraz isteklerinize bağlı, yayıncılık, youtuberlik, render gibi işlerle uğraşacaksınız zaten yolunuz AMD'ye açık olsun direk.

Ekran kartı seçiminde ise Intel+NVIDIA diyenler görüyorum, gözlerime inanamıyorum. Sonra hocam ekran kartım neden %100 değil? İşlemci i3 9100, ekran kartı RTX 2060, ne bekliyordun ki?

Aynı paraya alacaklarında tabii ki AMD kazanıcak. Bu yüzden “paran varsa Intel al” muhabbeti var. Aynı fiyata göre baz alırsan AMD ama bütçe sorunum yok dersen Intel daha pahalıdır ama en azından oyun konusunda tek çekirdek performansını göz önünde bulundurursak her türlü tokatlar.
Demek istediğim çok olan parası ile alabileceği Intel işlemciye karşı çok olan parası ile alabileceği AMD işlemci. Yani 3000 liraya çıkacaksa AMD tarafındaki 3000 liralık işlemci düşünülecek yani kanımca her türlü AMD daha mantıklı.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı