İntel Özel Çözünürlük Nedir?

Emre Aslan100

Hectopat
Merhaba masaüstüne gelince sag tıklayınca grafik seçeneklerine gelince özel cözünürlük diye bir şey görüyorum. Tıklayınca bir uyarı çıkıyor [Foto]. Açıkcası yeni laptop aldım, alalı 3-4 ay oldu eskiden masaüstü kullanırdım. LoL oyuncusuyum ve bu laptopta oynadıgım ekran görüntesi ile bi farklılık var. Monitör ile tam olarak cevabını bulaamıyorum ama eskisi kadar rahat degilim. Bu oyunumu da etkiledi haliyle. Laptopum ekranı 17.3, ikisinde de 1920x1080 oynardım. Acaba bu özel cözünürlükle azıcık oynasam LoL'de istedigim ekran haline getirebilir miyim diye düsünüyorum fakat uyarı korkutuyor biraz beni. Bu işlerden pek anlamadıgım için sorunumu tam yazamadım ama umarım anlarsınız.
intel cöz beybqq.png

Hiç dokunmayın, özel bir çözünürlük girmenize yarayacak. Örneğin 1920x1085 tarzı. Fakat bu görüntünüzü bozabilir veya ekrana hiç görüntü gelmemesine neden olabilir.

oynadıgım oyunda hiç rahat degilm belki cöznürlükle oynarsam düzelir diye düsünüyorum görüntü çok alttan bakıyor cünkü fakat kendime özel cözünürlük ayarlarsam sistemin performansı kötüleşirmi zarar verirmi sisteme oyuzden korkuyorum zaten begenmezsem eski sabit cözünürlüge geri getiririm

up yardım lütfen

Bu konuda yardımcı olabilecek var mı? Bende bant genişliği açtı hatası alıyorum önceki çok daha kötü laptopum da 1080 p yapabiliyordum nvidia ayarlarından ama 850M kartımda 768p yukarısına çıkamıyorum + nvidia nın gelişmiş ayarlar'ı gözükmüyor intel de engel koyuyor..

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı