Intel Patronu: “AMD Dikiz Aynasında Kaldı”

AMD'yi Dikiz aynasında görebiliyorlarsa sebebi yine AMD. Adamlarda son 5 yıldır gelişme diye bir şey yoktu AMD sayesinde silkinip kendilerine geldiler. AMD Olmasaydı 4 çekirdekli i7'leri fahiş fiyattan satmaya devam edeceklerdi.

O adamlar biz konuşalım diye söylüyor, yoksa arar AMD CEO'suna söylerdi. Bırakın şu bize ne/ size ne kafasını bizi ilgilendirmeyen şeyi zaten bize duyurmazlar, bir firmayı alırken fiyatı söylendiyse bu konuşulsun diye söylenir konuşulmasın istenirse gizli tutulur. Konuşulmasını görmek istemiyorsan git başka konuda takıl.
Bu tarz konuşmalar/fikirler iki ikiye telefondan mı söylenir yahu ne saçma bir düşünce bu? Asıl burada boş yapan kişilerin yaptığı saçmalıktan başka bir şey değil, senin buradaki yorumunu duysa ne olacak olmasa ne olacak, lafını geri mi çevirecek veya aynı şeyler yabancı forumlarda konuşulsa sanki aksi yorumlar karşısında özür dileyip geri vites mi atacağını zannediyorsun? Bu firmaların zaten çıkardığı ürünler teknik olarak incelenip kullanıcı incelemelerine ve yorumlarına yeteri kadar tabii tutulduktan sonra son kullanıcı açısından gereken rekabeti ve hizmeti sunmaya çalışıyorlar zaten. Bu arada gönderdiğim yorum sen dahil birçok kişinin hoşuna gitmeyebilir ancak nerede ne yapacağımı, nasıl yorum atacağımı senden de öğrenecek değilim. İstersem bir yıl boyunca bu postun olduğu bölüme mesaj da atarım..

Yok da sizi ne ilgilendirir bu adamın ne dediği? Buraya attığınız yorumlar adamın çok da umrundaydı sanki, iki dev yarı iletken üreticisi arasında geçen tatlı rekabetten ibaret oluşan bir olay sonuçta. Intel'in durumunda AMD olsa ve bu konuşma AMD CEO'su tarafından gerçekleşseydi yine aynı yorumu atardım merak etmeyin. Bu postun ayrıca buraya atılması da başka bir olay zaten...
Bu arada gönderdiğim yorum sen dahil birçok kişinin hoşuna gitmeyebilir ancak nerede ne yapacağımı, nasıl yorum atacağımı senden de öğrenecek değilim.
Kendiniz ile çelişiyorsunuz. Söz konusu bunu söyleyen "Intel Patronu" bile dediğiniz gibi yapılan yorumları umursamıyorsa, siz niye bu kadar umursadınız? Kaldı ki madem ne yapacağınızı, nasıl yorum atacağınızı kimseden öğrenecek değilsiniz, bu başkaları için de geçerli.

Size sormadan post atmışlar, editörlerine mail atın bence. Ortada hiçbir şey yokken, sosyal medya gibi bir yerde bile gerginlik çıkarmanın hiçbir anlamı yok.

Gerçekten sinirim tepemde. Gördük oyuncular ekran kartı kalmadığında nasıl deliler gibi AMD APU'lar topladı sosyalde nasıl APU sistem konuları açıldı. Intel kendini hızlı geliştirip eksiklerini fark edemiyor. AMD er ya da geç Intel'i paramparça edecek.

Kendiniz ile çelişiyorsunuz. Söz konusu bunu söyleyen "Intel Patronu" bile dediğiniz gibi yapılan yorumları umursamıyorsa, siz niye bu kadar umursadınız? Kaldı ki madem ne yapacağınızı, nasıl yorum atacağınızı kimseden öğrenecek değilsiniz, bu başkaları için de geçerli.

Size sormadan post atmışlar, editörlerine mail atın bence. Ortada hiçbir şey yokken, sosyal medya gibi bir yerde bile gerginlik çıkarmanın hiçbir anlamı yok.
Hayır çeliştiğim bir taraf yok, lafımın da arkasındayım. Kendiniz de söylüyorsunuz zaten, adamın umrumda değil işte, ben de buradakilere anlatmaya çalıştıkları çeşitli argümanlarla yaptıkları yorumların bir yere varmayacağını, boşa dil dökmekten öteye varmayan sonu belli olmayan çıkılmaz bir silsilenin ortada olduklarının farkındalığını sağlamaya çalışıyorum.

Bu arada ilk gerginliği o arkadaş mesajımı alıntılayarak çıkardı, hiçbir şey yokken zaten birçok arkadaş ilk mesajıma beğeni bile atmıştı demek ki bu biraz benim de tahmin ettiğim üzere siz de dahil birçok kişinin hoşuna gitmemiş ki çok doğal bir durum bu, yanlış bir yorumda bulunduğumu da düşünmüyorum kusura bakmayın. Editörlerin işine karışmak da benim haddime değil ayrıca, size iyi akşamlar dilerim.
Gerçekten sinirim tepemde. Gördük oyuncular ekran kartı kalmadığında nasıl deliler gibi AMD APU'lar topladı sosyalde nasıl APU sistem konuları açıldı. Intel kendini hızlı geliştirip eksiklerini fark edemiyor. AMD er ya da geç Intel'i paramparça edecek.
Kısır döngü devam edecek, öne geçme sırası şu an AMD'de zaten 👍🏻

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı