Intel Patronu: “AMD Dikiz Aynasında Kaldı”

Yok da sizi ne ilgilendirir bu adamın ne dediği? Buraya attığınız yorumlar adamın çok da umrundaydı sanki, iki dev yarı iletken üreticisi arasında geçen tatlı rekabetten ibaret oluşan bir olay sonuçta. Intel'in durumunda AMD olsa ve bu konuşma AMD CEO'su tarafından gerçekleşseydi yine aynı yorumu atardım merak etmeyin. Bu postun ayrıca buraya atılması da başka bir olay zaten...
Bu konuşmayı AMD CEO'su yapsaydı ben de yorumumu "Intel buna güldü" şeklinde atardım zaten.

Çok komik bir cümle olmuş. Yeni çıkan bütün 12. nesil Intel işlemciler, Zen3 mimarili Ryzen işlemcileri zar zor geçiyor. 3 nesildir Intel tam anlamıyla Zen3'ü ezip geçemeyecek bir nesil çıkartamadı ya ona gülüyorum ben. Düşün o kadar 12900K diyorsun ama 1.5 senelik 5950X ile yarışıyor, hatta bazı yerlerde geride :)

Valla dikiz aynasında kalıp kalmadığını bilmem de şöyle de bişi var :

1643110049319.png

Mobil işlemciler de Ryzen 4.nesili gördükten sonra çok iyi atak yaptılar. Masaüstünde ise zar zor yetiştiler ama orta işlemcilerde güzel F/P yakaladılar. Tek yapmaları gereken her sene yeni sokete geçmeyi bırakmaları ve bütün işlemcilere OC imkanı vermeleri. OC olayı neyse ama şu soket işinden dolayı anakart fiyatları inanılmaz pahalı oluyor ilk çıktıklarında.

Mobil işlemciler de Ryzen 4.nesili gördükten sonra çok iyi atak yaptılar. Masaüstünde ise zar zor yetiştiler ama orta işlemcilerde güzel F/P yakaladılar. Tek yapmaları gereken her sene yeni sokete geçmeyi bırakmaları ve bütün işlemcilere OC imkanı vermeleri. OC olayı neyse ama şu soket işinden dolayı anakart fiyatları inanılmaz pahalı oluyor ilk çıktıklarında.
Kendilerini tutamıyorlar ama...

Daha 600 serisi piyasada doğru düzgün yerini almamışken 700 serisi konuşuluyor. Ben bu yüzden her Intel'e niyetlenişimden sonra geri gidiyorum. Xiaomi misin ya? Bir durul.

Kendilerini tutamıyorlar ama...

Daha 600 serisi piyasada doğru düzgün yerini almamışken 700 serisi konuşuluyor. Ben bu yüzden her Intel'e niyetlenişimden sonra geri gidiyorum. Xiaomi misin ya? Bir durul.

Haklısınız. Ben geçen sene güzel bir F/P yakalamasam kesinlikle Intel'den uzak duracaktım ama satın aldım. 1 yıl önce 10.nesil işlemciler ve 400 serisi anakartlar vardı. Bu kadar kısa sürede kaç model çıktığı ortada. Ayrıca 11.nesil desteğini de gidip sadece Z serisi anakartlara verdiler(400 yongalar içerisinde). B serilerinin hiçbir işe yaramadığını da itiraf ettiler gibi bir şey. Kısaca hiçbir zaman tüketiciyi düşünen bir firma olmadılar.

Yeni konular

Geri
Yukarı