Intel Pentium B960 sisteme Windows tavsiyesi

TheHub

Hectopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
• Laptop: Hp Victus 16-S0024NT • İşlemci: AMD Ryzen 5 7640HS • Ekran kartı: Laptop Rtx 4060 • RAM: (2x8) 16 GB 5600 Mhz Ddr 5 • SSD: Samsung PM9A1 MZVL2512HCJQ PCI-Express 4.0 512 GB M.2 SSD
• Windows 10 Pro
•Mause: Bloddy A90
•Kulaklık: Gamepower Medusa Rainbow
Meslek
Öğrenci
RAM
Tirx tx16p3n11 8 GB RAM 1600mhz
SSD veya HDD modeli
HDD 465 gb 5400 rpm , PNY Cs900 240 gb ssd
Ekran kartı
Nvidia Geforce 610M, İntel HD Graphics
Anakart
Lenovo Mobil Kart
İşlemci
İntel Pentium B960 2.20GHZ
Selam yeni eklemeler yaptım SSD RAM aldım ekledim. Fakat açtığım konularda halen bu sisteme Windows 10 kurulmayacağı söylendi.
Ki önceden de güncel Windows'lar düşük FPS veriyordu, tabii ki de kasıyordu.
O zaman bayağı kastığı iyi masaüstü direkt FPS daha da düşüktü, şimdi SSD olduğu için kasma yok ama oyuna gelince FPS düşük e
Skisinden iyi ama 8.1 7'ye göre bayağı kötü ama iyi yanı drop ya çok az ya da yok.
8.1'de 1 yıl kullanıyordum HDD ile, o zaman drop bayağı vardı.
8.1'de 8.1 denedim, aynı sürüm ve aynı her şey ve FPS fazla, masaüstü fazlasıyla stabil donma hiç ama hiç görmedim fakat bu sefer de drop var az.
Gene bu sefer de 10'a göre az, yani ben ne kuracağım buna? Boşuna mı ekleme yapmışım?
Bir de 4 GB'den 8 GB yaptım, bunu da belirteyim. Artık sıkıldım, 8.1 7 sürekli arası gitmekten.
10'un görünüşü gereksiz fazla hoşuma gidiyor, o yüzden biraz da istiyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Windows 10 Super Lite dene.

Zaten şu an super Lite kullanıyorum yani atlas OS 22H2 şu an.

Zaten Windows 10 dayım ama performans kaybı oluyor nasıl çözerim işte.

Çözüm yöntemi olduğunu sanmıyorum. Belki arka plan uygulamalarını kapatabilirsin vs. laptopunun işlemcisi çok güçsüz maalesef. Ki performans kaybı dediğin ne kadar? 2-3FPS ise çok kafaya takmana gerek yok. Ciddi şekilde FPS kaybı yaşıyorsan 8.1'e göre, dönmekten başka çare yok.

Çözüm yöntemi olduğunu sanmıyorum. Belki arka plan uygulamalarını kapatabilirsin vs. laptopunun işlemcisi çok güçsüz maalesef. Ki performans kaybı dediğin ne kadar? 2-3FPS ise çok kafaya takmana gerek yok. Ciddi şekilde FPS kaybı yaşıyorsan 8.1'e göre, dönmekten başka çare yok.

Ciddi değil bayağı ciddi cr denen oyunda 8.1 de 160,170 droplu oynarken atlasta 70,90 falan LTSB de 100.120 bayağı düşük ama 8.1 dede drop var ve görünüşünden direkt sıkıldım ya.

Geri
Yukarı