Intel Pentium D 820 bilgisayar icin OS X onerisi

DenBay Tech

Hectopat
Makaleler
5
RAM
6 GB
Ekran kartı
NVIDIA GTX 570
Anakart
Sony OEM VGC-RA940G (ASUS P5LP-VX)
İşlemci
Intel Pentium D 820 2.8 GHz
Bu sisteme sizce hangi MacOS'u kurmaliyim?

Sony vgc RA940G (ASUS P5LP-VX anakart)
Intel Pentium D 820 2.8 GHz smithfield.
6 GB 667 MHz DDR2.
NVIDIA GeForce EVGA GTX 570 1.5 GB GDDR5.
240 GB HP S650 SSD + 120 GB SanDisk SSD Plus + 1 TB 3.5 HDD.

Cihaza iatkos ML2 veya niresh Mavericks kurmaya kalktigimda kernel panics ile karsilasiyorum. Sonra arastirdim ki Pentium D'lerde ssse3 olmadigi icin sadece yari 64 Bit destegi varmis. Bu videoyu buldum ve Kernel'i yorumlarda oldugu gibi Root'a attim. Sonra nossse3 boot Args'i girdim ama Apple logosu gelir gelmez restart atti.
Sonra bir tane iatkos L2 ve niresh 10.7.3 imaji buldum ve Lion'u kurmak istedim fakat bir şey girmezsem boot ekraninda Apple logosunda kalıyor ve boot pasif kalıyor. Ayni kernel olayini Lion'a da yaptim fakat sonuç ayni.

Olmadi SSD'ye Iatkos'un ve Niresh'in 32 Bit Lion'unu osınstall. MPKG yoluyla yazdim. Yine olmadi.
Bir imaj, kernel veya cozum onerisi olan paylasabilir mi?
Not: (sistemin ve OS'in eski oldugunu ben de biliyorum onun icin yorumlarda konudan sapip yuzume vurmayiniz)

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Hocam yanlış bilmiyorsam GTX 570 ekran kartı desteklenmiyordu. ( Destekleniyor olabilir ama emin değilim ).
Hocam sorun ekran kartinda degil ki zaten GPU acceleration isini cozerim zira Lion GTX 570 ile uyumlu.

Sorun burada CPU kaynakli galiba. SSSE3 icin kernel buldum ama hicbir Lion imajiyla calismadi. Boot args olarak ta "-nossse3bit arch=x86_64" kullanmamiz gerektigi yaziyordu. Onlari denedim direk logo bile gelmeden restart oldu.

Herhangi bir kernel kullanmazsak ya kernel panics ya da boot ekraninda tekerlek te cikmiyor.

Sonra bir tane iatkos L2 ve niresh 10.7.3 imaji buldum ve Lion'u kurmak istedim fakat bir şey girmezsem boot ekraninda Apple logosunda kalıyor ve boot pasif kalıyor. Ayni kernel olayini Lion'a da yaptim fakat sonuç ayni.
Boot args kısmına -v ekleyiniz hocam böylece hatayı paylaşabilirsiniz.

Hocam 40-50TL'ye 775pin Core 2 Duo alıp sorunu çözmeniz daha mantıklı bence.

BIOS Update yaptınızmı hocam?
Bilgisayarin Sony'deki destek sayfasindaki driverlar kaldirilmis. ASUS'un P5LP-VX icin de BIOS'u yok. Maalesef yapamadim. Modlamayi denedim bir turlu olmadi.

Olmadi derken anakart hakkinda bilgi bulamadim. Modlama programi bulamadim. Sadece BIOS'u ROM olarak yedekleyebildim ve olmayinca pes ettim.

iAtkos L2 imaji var hatta Niresh 10.7.3 bile var. Bunlari modlayip calistirmak isterim. Snow Leopard'a inmek istemiyorum.

Cunku kurulum yapilmiyor. USB'yi takar takmaz 10.7.2'de 10.8.2'de ya donuyor ya kernel panics ya restart.

Son düzenleme:
Hocam boot args kısmına -v ve debug=0x100 ekleyip hatanın sebebini araştırabilirsiniz. Belki basit bir şey sebep oluyordur.
Su an PC yanimda degil. Disaridayim. Eve donunce deneyip yazacagim. Konuyu henuz sabitlemeyiniz. Recovery Setup Screen'e gelebilirsem yeterli. Gerisi zaten kolay. Bir suru imaj var.

Su an PC yanimda degil. Disaridayim. Eve donunce deneyip yazacagim. Konuyu henuz sabitlemeyiniz. Recovery Setup Screen'e gelebilirsem yeterli. Gerisi zaten kolay. Bir suru imaj var.
iAtkos L2 10.7.2 ile verdiğiniz boot argları girdim fakat CPU'yu gördükten sonra iAtkos Lion hata verip restart attı. Şimdi ise El Capitan Clover ile deniyorum.

Hedeflerim En yeni 10.11 El Capitan en eski 10.7 Lion

ayrıca GTX 570 Lion ve High Sierra arası destekli.

Hocam UniBeast ile El Capitan USB'si yaptım ve geri döndüm. Başarılı bir şekilde Clover'a girebildim hatta Apple logosu bile geldi lakin bu sefer de şöyle bir ekran çıktı. Apple logosu geldikten bir 10 saniye sonra bu ekran gözüküyor.

383204C0-5B23-4AB2-A866-27DF8771E650.jpeg

Son düzenleme:

Geri
Yukarı