Intel Pentium Dual Core E5700 ve R7 240 uyumu

Bazı oyunlarda yapacaktır. Eğer her türlü alacaksanız 4GB versiyonundan uzak durun ve kesinlikle yeni almayın. 2.el 2GB GDDR3 bakın. Veyahut anakartınız destekliyorsa Core 2 Quad Q6600 alıp, GTX750'ye kadar gidebilirsiniz.

Anakartınız destekliyorsa neden olmasın. Ama dstekliyor olsa bile 771 to 775 pin mod yapmanız gerekecektir.
Her türlü, anakartın resmi sitesinden bir kontrol edin derim. Core 2 destekliyorsa Xeon destekleme şansı yüksek.

Anakartım Fujitsu D3041-A11. Sanırım Core 2 destekliyor. Q6600 kafama çok yattı büyük ihtimal Q6600 ve GT 1030 alacağım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Core 2 Quad olarak sadece Q8000 ve Q9000 serisinden takabiliyorsunuz. Q6600 çalışmaz. Ve DDR3 Xeon desteği var.

Anakartım DDR2 diye biliyorum. DDR3 ram taktığımda bilgisayar kabul etmemişti.
Bütçem en fazla 200TL hangi işlemciyi almalıyım?

Eğer anakartınız bu ise DDR3 desteği olması lazım. Ama bildiğim kadarıyla E5700 sadece DDR2 çalıştırıyor. Veyahut DDR2 ram'in yanına DDR3 ram takmışsınız ki bu da çalışmaz. 200TL için önerim Core 2 Quad Q8400 veya Q9400. 775 pin modlu xeon X5460 veya X5470'lar da tercih edilebilir. Ama bu işlemcilerde birini alırsanız DDR3 ram almanız gerekecek.

Sanırım dediğiniz gibi hocam anakartımın DDR3 desteği var ama işlemcim buna izin vermiyor. Tek başına 4 GB DDR3 RAM taktığımda sorun çıkartmıştı DDR2 2 GB RAM'ler'de sıkıntı çıkarmıyor.
İşlemci tarafında Xeon'a çok bulaşmak istemiyorum anakartımın microcode dosyası bulunmuyor kendim yazmak zorundayım bu yüzden 775 pinlik anakartıma uyacak bir işlemciye ihtiyacım var.
Şu anki işlemcim 3.00GHz sizin önerdiğiniz işlemciler 2.66GHz acaba GHz kısmında sıkıntı yaşar mıyım yoksa Aliexpress'ten Q9550 alıp yoluma devam mı etmeliyim?
Eğer anakartınız bu ise DDR3 desteği olması lazım. Ama bildiğim kadarıyla E5700 sadece DDR2 çalıştırıyor. Veyahut DDR2 RAM'in yanına DDR3 RAM takmışsınız ki bu da çalışmaz. 200TL için önerim Core 2 Quad Q8400 veya Q9400. 775 pin modlu Xeon X5460 veya X5470'lar da tercih edilebilir. Ama bu işlemcilerde birini alırsanız DDR3 RAM almanız gerekecek.
Hocam elimdeki 4 GB RAM DDR3 1333MHz anakartıma uymaz mı acaba?

Son düzenleyen: Moderatör:
2.66 olması çok eski oyunlarda performans düşüşüne sebep olabilir, ama yeni oyunlarda performans artışı kesinlikle görürsünüz. 2.66 olsa da 3GHz'e OC yapmak hiç de zor değil. Ram muhtemelen uyar ama kesin bir şey söyleyemem. 775pinlerde ram uyumluluğu ile çok sıkıntı yaşayanlar gördüm.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı