Intel Pentium Dual Core E6800 ekran kartı tavsiyeleri

WeiShen

Hectopat
Ekran kartı alacağım ama bu konuda pek iyi sayılmam sistemimi yazıyorum bu sisteme uyabilecek ekran kartlarını yazarsanız çok iyi olur teşekkürler şimdiden.

Anakart: Pegatron IPX41-D3.
RAM: 2 GB DDR3.
İşlemci: Intel Pentium Dual Core E6800 3.3 GHz.
PSU: 250W.

Eski ekran kartım ATI Radeon HD 6350 idi. Sistemim çok kötü biliyorum yavaş yavaş yükselteceğim.

Bütçe 400 TL.

Gtx 750 veya 750ti, işlemci de yükseltince güzel olur. Ama seçeceğiniz işlemciye göre ufak bir PSU yükseltmesi de gerekebilir.

İşlemciniz Pentium Dual Core serisinin en üst noktası zaten. Core 2 Quad desteği de yok galiba anakartın. Yani işlemcinizi değiştirmeyin. E6800 benim işlemci ile neredeyse aynı yani size önerim GTX750 almayın ve de o kartın gücünün üstüne çıkmayın darboğaz yapar. R7 250 - GT740 alabilirsin.

İşlemciniz Pentium Dual Core serisinin en üst noktası zaten. Core 2 Quad desteği de yok galiba anakartın. Yani işlemcinizi değiştirmeyin. E6800 benim işlemci ile neredeyse aynı yani size önerim GTX750 almayın ve de o kartın gücünün üstüne çıkmayın darboğaz yapar. R7 250 - GT740 alabilirsin.
GT 730 olabilir . Zaten rx 550 sıkıntı çıkarır.RX 550 oyun performansı ve birçok şeyde daha iyi. GT 730 daha uygun olur.İşlemciyi değiştirdiğin zaman alırsın.

GT 730 olabilir . Zaten rx 550 sıkıntı çıkarır.RX 550 oyun performansı ve birçok şeyde daha iyi. GT 730 daha uygun olur.İşlemciyi değiştirdiğin zaman alırsın.

GT730'u zaten ben kullanıyorum pek tavsiye edebileceğim bir kart değil doğrusu ama olabilir tabi neden olmasın. @Napstablook arkadaşımız GT740 satıyordu ona da bir bak derim. Fiyat gayet iyi.
Edit: Kart satın alınmış ve GTX745 imiş kart yanlışım için özür dilerim :)

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı