Intel Pentium E2200 sisteme OS önerisi

LonelyKnife

Femtopat
Daha fazla  
Sistemimde şu anlık Windows 10 2016 LTSB kullanıyorum, sizce kalmaya devam etmeli miyim yoksa W7'ye mi geçmeliyim veya başka bir işletim sistemine mi? (oyun için kullanacağım fakat Half-Life'ta bile çalışmayı durdurdu hatası veriyor)
Sistemim
RAM: 3GB
İşlemci: Intel Pentium E2200
Ekran kartı: Kasa a yok ama DxDiag'da Intel 82945G chipset family yazıyor
Anakart: P5GC-MX/1333

Sistemimde şu anlık Windows 10 2016 LTSB kullanıyorum, sizce kalmaya devam etmeli miyim yoksa W7'ye mi geçmeliyim veya başka bir işletim sistemine mi? (oyun için kullanacağım fakat Half-Life'ta bile çalışmayı durdurdu hatası veriyor)
Sistemim
RAM: 3GB
İşlemci: Intel Penti'um E2200
Ekran kartı: Kasa a yok ama DxDiag'da Intel 82945G chipset family yazıyor

Hangi oyunları oynuyorsun?

Sistemim.
RAM: 3GB.
İşlemci: Intel Penti'um E2200.
Ekran kartı: Kasa a yok ama DxDiag'da Intel 82945G chipset family yazıyor.

Hocam Windows 7 bu sistem için daha iyi değil mi? Eğer kullandığınız yazılımlar desteği kesmediyse 7 kurun derim.

Ayrıca chipset family dediğiniz ankarttaki şu donanım. En son Halo combat Evolved'de bile kasıyordu.

Dosya Ekleri

• 1714154187208.png
    1714154187208.png
    612,4 KB · Görüntüleme: 7
Kullandığınız programlar 7'e desteği kesmediyse geçebilirsiniz. Onun haricinde Ubuntu tabanlı bir linux dağıtımı öneririm.

Hangi oyunları oynuyorsun?

Hocam eski laptop da genelde Half-Life, GTA SA, GTA 4, ETS 2 1.36 gibi eski veya hafif oyunları oynuyordum fakat kasa da Half-Life ve CS 1.6 bile açamıyor, Steam oyunlarımda ise oynaya bastıktan sonra durdur seçeneği gidip tekrar oyna geliyor ve oyunun ekranı gelmiyor, People Playground denedim oda Max 5 FPS verdi

Hocam Windows 7 bu sistem için daha iyi değil mi? Eğer kullandığınız yazılımlar desteği kesmediyse 7 kurun derim.

Ayrıca chipset family dediğiniz ankarttaki şu donanım. En son Halo combat Evolved'de bile kasıyordu.
Eğer 2016 sıkıntı çıkarırsa geri dönmeyi düşünüyorum

Kullandığınız programlar 7'e desteği kesmediyse geçebilirsiniz. Onun haricinde Ubuntu tabanlı bir linux dağıtımı öneririm.
Laptop da linux mint deneyimim oldu, eğer fazla oyun oynamazsam tekrar mint veya hafif bir dağıtım deneyeceğim

Hocam windows 8.1 industry kuruyorum w7 kadar performanslı olur mu (industry pro da olabilir tam bilmiyorum iso da embeddend indutry yazıyor)

Son düzenleme:

Geri
Yukarı