Intel Pentium G3258 İşlemciye overclock yapmak

PcKopaTOne

Hectopat
Daha fazla  
Öncelikle merhaba arkadaşlar. Ben Recep ve Ali abinin topladığı pc'den topladım. Konu dışı fakat şunu söylemek istiyorum işlemciyi hiç bir yerde bulamadım Amerikadan getirttirdim alacak arkadaşlara söyleyeyim vatanda yok.

Konumuza gelelim. Ben şu özelliklere sahip bilgisayar topladım
  • 8 GB Ram
  • Asus 270X Ekran kartı 2 GB 256 BİT
  • asus h81m-plus Anakart
  • İntel pentium G3258 İşlemci
  • TX3 Cooler Master soğutucu

Gerisini zaten biliyorsunuz.

Arkadaşlar herşeyi yaptım windowsu kurdum. Fakat O.C yapamıyorum. Boot menüye geçemiyorum bilgisayar açılırken F2 or DEL var F8'e basın vs. yok. Geçsem bile İşlemcimi yakma korkusundan geçemiyorum. Nasıl O.C yapabilirim. Yardımlarınızı bekliyorum

@Recep Baltaş @Ali Güngör

Ayrıca Hayali sistem diye bir çok kez susturuldum ceza aldım başka hesaplardan. O yüzden kanıt olarak resim atıyorum lütfen susturmayın moderatörler!

DXDIAG.png

R9 200 DXDIAG.png

Ayrıca yine inanmazsanız artık çekip atacağım kasayı :) Lütfen yardımlarınızı bekliyorum her ne isterseniz atmaya hazırım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Videonun sonlarını izleyebilirsin.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleyen: Moderatör:
OC yani hız aşırtma işlemleri garanti işlemler değildir herkese aynı sonuç vermez. Örnek verirsek karpuz aldın iki tane bir kestin biri kabak gibi çıktı biride kan kırmızısı.

Batch kod önemli. Aynı marka ve model olsa bile hatta aynı mağazadan alınsa bile aynı kalitede olmuyorlar.

Son düzenleme:
Korkulacak bir şey yok. Bios' a girdiğinde işlemciyi yakma ihtimalin yok zaten. Ayarları kaydedip çıktığında o yaptıkların devreye giriyor. Sen o sistem toplama videosundaki Recep Bey' in yaptığı şeylerin aynısını yap. Daha sonra Prime95 testine sok. Eğer mavi ekran vs. şeyler alırsan, burada paylaşırsın. Kolay gelsin. ;)

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı