Intel Pentium G3258 sistem toplama

Göksel Aktaş

Hectopat
Merhaba Arkadaşlar
Bu sisteme önerilerinizi alabilirmiyim ?
ve Yılbaşında Vatan Bilgisayar'da indirim olurmu bilgisi olan arkadaşların cevaplarını bekliyorum
teşekkürler.

Dosya Ekleri

• Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    44,7 KB · Görüntüleme: 857
• Hocam indirim konusunda bir fikrim yok fakat Ramlarinizi ( 2x4 ) 8 GB yapmanızı öneririm.

• Soğutucu olarakta T2 Mini Blizzard size fazlasıyla yetecektir bütçeyi uygun hale getirip ekran kartına yatırım yapabiliriz.

• Anakart konusunda güzel bir tercih yapmışsın bütçeyi uygun hale getirmek için H81M - Plus tercih edebilirsin ama önermem kalabilir.

• O bütçeye o kasa biraz fazla gibime geliyor daha uygun kasalara bakmalısın ve PSU ayrı olarak almanı tavsiye ederim.

Bunların dışında sistem gayet güzel güle güle kullan ;)

Hocam öncelikle cevabın için teşekkür ederim.Bütçeyi daha fazla uygun hale getirmeye gerek yok , cevabınla birlikte düzenlemere başladım ilk işim önerdiğin soğutucuya bakmak oldu , Vatan Bilgisayar'ın özellikleri pek önemsemediğini biliyoruz ama yinede emin olmak için T2 Mini Blizzard'ın Vatan Bilgisayardaki özelliklerinde ve isminde 1150 soket desteğinin yazıldığını göremedim,PSU'nin 600w yeterli olucağını düşünüyorum kasa ve PSU hakkında önerilerin varmı tekrar teşekkürler.

Daha ucuz bir anakart ile de O.C. yapılabiliyor, diğer türlü G3258'in cazibesi olmuyor bence. GTX 760 yerine AMD tarafına bakılabilir.

Seçtiğiniz soğutucu bu sisteme fazla.
Daha uygun bir anakart tercih edilebilir.
Kasadan kısıp bu sisteme bir ssd. ekleyebilirsiniz.
Sistem oyun içinde ssd kesinlikle olmalı diyorum.
4 gb. Ram'de artık oyunlarda 2015 e doğru ufaktan yetmemeye başlayacak.

•Corsair Vs 550 PSU fazlasıyla yetecektir.
•Zalman Z3 Plus bu sisteme çok güzel uyum sağlayacaktır.
•Gskill (2x4) 8 GB 1600 Mhz CL9 DDR3 Belleklerle bu sistemin bel kemiğini oluşturabilirsin iyi sosyaller ;)

Kullandığınız zaman anlayacaksınız ssd.nin farkını, sadece oyun için düşünmeyin, tüm sistem ssd. ile uçmaya başlıyor.
O kasa o sisteme abartı olduğu için kısılarak ssd. alınabilir.
Oyunla SSD arasında nasıl bir ilişki var?
3 5 sn sonra girse oyuna ya da geçişlerde biraz beklese ne olur? Dinlenir işte ne olacak.

Bu benim ssd.'ye kurulu kendi sistemim sadece açılışını göstereyim, ordan siz performans hesabını yapın.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı