Intel Pentium G4400 nasıldır?

Azmich

Kilopat
Makaleler
2
Yer
İzmir
Daha fazla  
Meslek
Psikolog
Profil Kapağı
1524498912
Arkadaşlar kısıtlı bütçe ile G4400 sistem toplayacağım. Kullanan varsa memnun mu ya da oyunlarda nasıl? Biraz fikir verirse çok sevinirim.

Toplam yükte ortalama Cinebech R15 puanı, 300'dür. Yani İ3 4130-4160'a yakın bir puan bu. Güçlü bir işlemci olduğunu anlıyoruz buradan. GTX 960 ve R9 380 gibi kartları, çok yüksek işlemci gücü istemeyen oyunlarda sorunsuz şekilde kaldıracaktır. Yüksek işlemci gücü isteyen oyunlarda ise FPS düşüşleri gözünüzü rahatsız etmeyecektir.

Son düzenleme:
Merhabalar

Ben de aynı işlemciyi, gigabyte ga-170-hd3P ve ikinci el gtx 770 almayı planlıyorum. Darboğaz durumu nasıl olur? neyi farklı almalıyım? psu 500w düşünüyorum.

Edit: ileride duruma göre işlemciği yükselteceğim.

Gayet memnunum @qweqweee, çok ileri bir sistem toplamadım sadece online oyun oynuyorum diye. Bence çok beklemek istemeyenler için en mantıklısı bu işlemci. Aldıktan 4-5 ay sonra i5 6400 ile değiştirmeyi düşünüyorum. Böylece 4-5 ay oyun oynamaktan mahrum kalmamış oldum

Gayet memnunum @qweqweee, çok ileri bir sistem toplamadım sadece online oyun oynuyorum diye. Bence çok beklemek istemeyenler için en mantıklısı bu işlemci. Aldıktan 4-5 ay sonra i5 6400 ile değiştirmeyi düşünüyorum. Böylece 4-5 ay oyun oynamaktan mahrum kalmamış oldum

Bende öyle aşırı oyun oynamam. Yani BF4 mesela illa ultra 1080P oynamak istemiyorum. O oyunu orta derecede açsın bana yeter. Birde ben web tasarımla uğraşıyorum. İnternette çok gezerim. Mesela 10-11 sekme ile youtube filan açıkken kasma yapıyor mu ? Herhangi bir kasma yaşadınız mı ? Kuracağım sistemin aynısını almışsınız. Bende sadece 8 GB RAM olacak. Ben sistemi 1-2 hafta önce kuracaktım ama şu işkur paramızı yatırmadı bir. Sizin oynadığınız oyunlar neler ? Ben ETS2 online, CS:GO, Cs 1.6, Metin2 oynuyorum. Bu sistemi toplayınca GTA V gibi oyunları da oynamak istiyorum. Oynadığınız oyunları hangi özelliklerde oynadığınızı söyler misiniz ? Birde darboğaz söz konusu mu ?

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı