Intel Pentium G4400 sistem yükseltme

Oyuncanavarii

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar BIOSTAR H110MHC DDR4 2400 MHz anakartım var 8 GB DDR4 2400 MHz RAM var. Ekran kartım yok onboard kullanıyorum şu an. Call of Duty Mobile oynayamıyorum bilgisayardan sürekli donuyor. Ucuza bir ekran kartı alacağımda işlemcim 2 çekirdek direk %100 oluyor her işlemde. Sadece işlemci değiştirsem yeterli olur mu (G4560 vs. ) Yoksa anakart+CPU komple satıp farklı bir sistem mi toplayayım. Lütfen üst düzey bir performans istemiyorum oynadığım tek şey LOL ve Call of Duty Mobile PUBG Mobile ona göre tavsiye veriniz. Sırf bu yüzden RX470 4 GB sattım zaten kullanmıyorum diye.

Oynadığın oyunlar emülatörden oynanıyor ve yanlış bilmiyorsam sadece ekran kartıyla olacak iş değil fakat ekran kartın olsa biraz daha akıcı oynarsın. Emülatör oyunlarda işlemci çekirdeği önemli oluyor. Yani sen g4560 işlemci alsan da g4600 alsan da bu çok değişmeyecektir. Ekran kartı takabilirsen eğer 4 gb bir ekran kartı almanı tavsiye ederim. Bütçen ne civarda bilmiyorum ama alabilirsen biraz ayar çekip rahatlıkla oynayabilirsin.

Yerinde olsam anakart ve işlemciyi elden çıkarıp onlar yerine AMD Ryzen 3300G, 3200G veya 2200G alırdım, anakart olarak da A320 yongasetli alıp yoluma bakardım.

Yerinde olsam anakart ve işlemciyi elden çıkarıp onlar yerine AMD Ryzen 3300G, 3200G veya 2200G alırdım, anakart olarak da A320 yongasetli alıp yoluma bakardım.
Şu an Ryzenin dahili ekran kartlı işlemcileri pek mantıklı gelmiyor. onun yerıne ryzen 5 1600 alıp üzerine uygun fiyatlı ekran kartı almak aynıya geliyor sanırım

Çok masrafta etmek istemiyorum açıkçası.300 civarına alacağım g4560 işlemci ile çözebilirsem güzel olacak. Bu işemciyide 200 civarına satarsam 100 liraya halletmiş olacağım. 100-150 civarınada ekran kartı alırım
Oynadığın oyunlar emülatörden oynanıyor ve yanlış bilmiyorsam sadece ekran kartıyla olacak iş değil fakat ekran kartın olsa biraz daha akıcı oynarsın. Emülatör oyunlarda işlemci çekirdeği önemli oluyor. Yani sen g4560 işlemci alsan da g4600 alsan da bu çok değişmeyecektir. Ekran kartı takabilirsen eğer 4 gb bir ekran kartı almanı tavsiye ederim. Bütçen ne civarda bilmiyorum ama alabilirsen biraz ayar çekip rahatlıkla oynayabilirsin.
Arkadaşımın Radeon hd6570 ekran kartını kendi bilgisayarıma taktım yine dondu driverde bir problem oldu sanırım. onun bilgisayarının işlemcisi daha kötü ama amd fx 4 çekirdekli olduğu için onda donma olmuyor.İşlemciyi değiştirmem gerek sanırım ama bu kadar kötü performans vermesi çok saçma 6.nesil sonuçta

Son düzenleme:
Amd işlemci konusunda çekirdeği bol tutuyor. Dediğim gibi emülatör oyunlarda çekirdek çok önemli. g4560 veya 4600 işlemciler 2 çekirdekten oluşuyor buda oyun konusunda sorun yaratır. Tavsiyem amd işlemciye geçmen yönünde olacaktır. Arkadaşın dediği gibi amd g serisi işini görecektir.

Amd işlemci konusunda çekirdeği bol tutuyor. Dediğim gibi emülatör oyunlarda çekirdek çok önemli. g4560 veya 4600 işlemciler 2 çekirdekten oluşuyor buda oyun konusunda sorun yaratır. Tavsiyem amd işlemciye geçmen yönünde olacaktır. Arkadaşın dediği gibi amd g serisi işini görecektir.
G serisinin gpusu ne kadar iyi ki ? G serisi yerine ryzen 5 1600 alsam ekran kartını alt seviye alsam daha mantıklı olmaz mı ileriye dönük olur. Uygun fiyatlı anakart ve cpu tavsiye eder misiniz

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı