İntel pentium işlemci, GT 630 darboğaz olur mu?

Xamazunga

Kilopat
Makaleler
1
Yer
Adana, Turkey
Arkadaşlar benim eski bir bilgisayarım vardı hani güç kaynağı yanan yeni bilgisayar topladım onu hala satamadım. Bir alıcı hani gelmişti alamaya o da vazgeçmiş. Evet ben bilgisayarı önceden bilgisayarcıya bırakmıştım satsın diye bu sabah aradı ve şunları dedi "Senin bilgisayarına biri talip oldu fakat işlemci ve ekran kartının biraz daha iyi olmasını istiyor dedi". Bende hemen gittim oradan ikinci el cooler master bir güç kaynağı taktım (fiyat 30 TL bana özel :D 500 watt). Şimdi VATAN 'a gidiyorum bir ekran kartı ve işlemci kapıp geleceğim. Zaten adamın çocuğu oynayacakmış ancak bebek oyunlarını oynar. Eğer ben bu dediği parçaları biraz daha yükseltirsem kasa+monitör+klavye+fare için 1200 TL verecek bence büyük bir para çünkü hepsi çok çürük parçalar. Her neyse konuya dönelim bir işlemci ve bir ekran kartı seçtim bunlar darboğaz yaparmı eğer yapmaz ise şuan hemen kapıp geleceğim VATAN dan ve dükkana gidip takacağım.

Ekran kartı (Casper da ki vazgeçilemeyen kart):VATAN COMPUTER - ASUS - GT630 GDDR3 2GB 128Bit Nvidia GeForce DX11.1 Ekran Kart

İşlemci (kutusu çok hoşuma gitti :D): VATAN COMPUTER - INTEL - Pentium G2020 Soket 1155 2.9GHz 3MB Cache 22nm

Yorumlarınızı bekliyorum ilk defa bir işten kar yapacağım.

Yapmaz fakat o işlemci anakartına uygun mu? Anakart soketi nedir? Hem niye sıfır alıyorsun, Gittigidiyor'dan ikinci el bir şeyler bul. Forum da 100TL.'ya ekran kartı satan bi arkadaş vardı.

Uymuyor zaten bizim bilgisayarı satması için verdiğim Erdem abiden aldım bir tane anakart bedavaya verdi uyumlu olurmuş bu işlemciyle her neyse aldım taktım yarın satılacak bizim emektar.

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı