Intel Pentium P6000 Sisteme SSD ve RAM Takviyesi FPS Kazandırır mı?

Mert Bayazit

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. Elimde şu anda;
  • Intel Pentium P6000 2 çekirdek 1.87 GHz
  • 2 GB RAM
  • Intel HD Graphics 1 GB
  • 297 GB SATA HDD
Casper dizüstü bilgisayarım bulunmakta. Sorum şu: bu bilgisayara 2 GB RAM takviyesi ve HDD yerine Sandisk SATA 6 GB/s SSD takarsam Counter Strike: Global Offensive oyununda ne kadar FPS artışı yaşarım? Şu anda tüm ayarlar en düşükte 30 sabiti zor görüyorum. Genellikle 15-25 FPS'lerde dolaşıyor. En az 30 FPS sabit olur mu? Şimdiden çok teşekkürler, iyi günler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben de mi bir sıkıntı var bilmiyorum ama 4 GB DDR 2 667 mhz RAM ' den 2 GB'lık slotu çıkardım FPS düşmedi ama sen takarsan artar mı bilmiyorum.

Şuan benzer bir sistemi kullanıyorum. Eski bir Casper. Ram eklemek mantıklı eğer bütçen yoksa yeni pc için ikinci el işlemci bakmanı tavsiye ederim.
P6100 vardı bende 2.0 GHz i3-380m (2.53 GHz) aldım 20TL'ye performansta hissedilir artış oldu.

FPS olarak ne kadar etkiler bilemiyorum ancak Autocad kullanan birisi olarak Ram ve işlemci değiştirmenin faydasını çok gördüm.

Şuan benzer bir sistemi kullanıyorum. Eski bir Casper. Ram eklemek mantıklı eğer bütçen yoksa yeni pc için ikinci el işlemci bakmanı tavsiye ederim.
P6100 vardı bende 2.0 GHz i3-380m (2.53 GHz) aldım 20TL'ye performansta hissedilir artış oldu.

FPS olarak ne kadar etkiler bilemiyorum ancak Autocad kullanan birisi olarak Ram ve işlemci değiştirmenin faydasını çok gördüm.
Anakartımın soketi pga988. Buna uygun bir işlemci bulabilirmiyim acaba?

Şuan ki işlemcin: P6000 PGA988 35W 32nm Intel® Pentium® Processor P6000 (3M Cache, 1.86 GHz) Specifications

Dikkat etmen gerekenler; soket tipi, nm, ve watt kısımları.
Bunların birebir aynı olması lazım yeni alacağın işlemcide.

İ3, İ5 ve İ7 serisinin 1. nesil olanlarına intelin kendi sitesinden bakabilirsin. Özelliklerini incelersin.

i3 için: ARK | İşlemci Özellik Filtresi

i5 için: ARK | İşlemci Özellik Filtresi

i7 için: ARK | İşlemci Özellik Filtresi

Bunlara bakabilirsin. Soket tipi PGA988 olanlar bunlar. Watt ve nm değerlerine göre karşılaştır bir kaç model belirle.
Sahibindende model numarasıyla aratırsan (örneğin i7 640m) 2. el olarak satanları görebilirsin.

Satın alırken de işlemcinin ayaklarına iyi bak öyle al. Kırık, eksik, yamuk vs olmasın.

Şuan ki işlemcin: P6000 PGA988 35W 32nm Intel® Pentium® Processor P6000 (3M Cache, 1.86 GHz) Specifications

Dikkat etmen gerekenler; soket tipi, nm, ve watt kısımları.
Bunların birebir aynı olması lazım yeni alacağın işlemcide.

İ3, İ5 ve İ7 serisinin 1. nesil olanlarına intelin kendi sitesinden bakabilirsin. Özelliklerini incelersin.

i3 için: ARK | İşlemci Özellik Filtresi

i5 için: ARK | İşlemci Özellik Filtresi

i7 için: ARK | İşlemci Özellik Filtresi

Bunlara bakabilirsin. Soket tipi PGA988 olanlar bunlar. Watt ve nm değerlerine göre karşılaştır bir kaç model belirle.
Sahibindende model numarasıyla aratırsan (örneğin i7 640m) 2. el olarak satanları görebilirsin.

Satın alırken de işlemcinin ayaklarına iyi bak öyle al. Kırık, eksik, yamuk vs olmasın.
Teşekkürler vaktinizi ayırdığınız için. Kusuruma bakmassanız birkaç sorum daha olacak.

Ekran kartım galiba işlemci üzerinden çalışıyor. Belirttiğiniz işlemcilerden birini aldığımda ekran kartım çalışır olacakmı ?

Intel i7 740QM Notebook işlemcisi Soket pga988 - İlan ve alışverişte ilk adres sahibinden.com'da - 325473178 Olurmu ?

Yukaridaki bana ne kadar Fps artışı sağlar ?

Teşekkürler vaktinizi ayırdığınız için. Kusuruma bakmassanız birkaç sorum daha olacak.

Ekran kartım galiba işlemci üzerinden çalışıyor. Belirttiğiniz işlemcilerden birini aldığımda ekran kartım çalışır olacakmı ?

Intel i7 740QM Notebook işlemcisi Soket pga988 - İlan ve alışverişte ilk adres sahibinden.com'da - 325473178 Olurmu ?

Yukaridaki bana ne kadar Fps artışı sağlar ?

Şuan kullandığın dahil bu işlemcilerin hepsi onboard ekran kartı ile geliyor yani üzerinde ekran kartı da var. Yani işlemciyi değiştirirsen ekran kartın da değişmiş olacak.

Verdiğim linkleri inceledin mi?

İnceleseydin bu yazdığın modelin sana uymayacağını görebilirdin.:lanet: Güç kısımlarına bakmanı özellikle belirtmiştim. 35w 32nm PGA988 olan herhangi bir işlemciyi (verdiğim linklerde bakarsan bir kaç model her üç seri için de var) alabilir kullanabilirsin.

QM HQ gibi seriler performans serisidir. Elindeki pc bir performans bilgisayarı değil sadece casper (n)

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı