Intel Pentium P6100 Intel HD Graphics bulunuyor mu?

WuziMu

Kilopat
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Elimdeki Exper Karizma B5121 model laptopta Pentium P6100 mevcut harici olarak Radeon 5450 var ancak bozuk onun yerine işlemcinin grafik bölümünü kullanmak istiyorum ancak HD Graphics'i kurmaya çalıştığımda uyumlu olmadığını söylüyor her Intel'de HD Graphics bulunuyor mu?

Son düzenleyen: Moderatör:
Dahili grafik birimi var gözüküyor.

Elimdeki Exper Karizma B5121 model laptopta Pentium P6100 mevcut harici olarak Radeon 5450 var ancak bozuk onun yerine işlemcinin grafik bölümünü kullanmak istiyorum ancak HD Graphics'i kurmaya çalıştığımda uyumlu olmadığını söylüyor her Intel'de HD Graphics bulunuyor mu?

Her Intel'de yok ama o işlemcş benim eski laptopta vardı galiba o işlemcinin olması lazım dahili grafik birimi

Aygıt yöneticisinde görebiliyorsanız vardır.
Şuradaki
sürücüyü deneyin.
Kolay gelsin.

Teşekkürler deneyince yazacağım ben çok denedim ancak olmamıştı peki size bir sorum daha var anakarta gömülü harici ekran kartını devre dışı bırakıp işlemci üzerindekini kullanınca bir sıkıntı yaratır mı?
İşletim sisteminizi seçip grafik kartını indirin.
Burada ki dosyayı indirip kurdum ancak grafikle alakalı bir şey bulunmuyor.
1616965480247.png

Aygıt yöneticisinde görebiliyorsanız vardır.
Şuradaki
sürücüyü deneyin.
Kolay gelsin.
Aygıt yöneticisinde görünmüyor, sadece harici ekran kartı görünüyor görüntü kısmında.

Son düzenleme:
Teşekkürler deneyince yazacağım ben çok denedim ancak olmamıştı peki size bir sorum daha var anakarta gömülü harici ekran kartını devre dışı bırakıp işlemci üzerindekini kullanınca bir sıkıntı yaratır mı?

Burada ki dosyayı indirip kurdum ancak grafikle alakalı bir şey bulunmuyor.
Eki Görüntüle 946001
"anakarta gömülü harici ekran kartını devre dışı bırakıp işlemci üzerindekini kullanınca bir sıkıntı yaratır mı"
Hayır, sadece normal şartlarda harici kart daha fazla grafik gücü isteyen uygulamalarda kullanılabiliyorken, siz bu kartı devre dışı bıraktığınızda harici kart devre dışı kaldığından hep düşük performanslı dahili grafik yongasını kullanmış olursunuz. Oyun falan oynamıyorsanız ki bunun gibi bir modelde zaten pek mümkün değil, sorun olmayacaktır diye düşünüyorum. Grafik için destek istiyorsanız aşağıdaki sayfalardan birini ziyaret edebilirsiniz. Bu arada aygıt yöneticisindeki ilgili aygıtın donanım kimliklerini bizimle paylaşabilirsiniz.
Bu destek sayfalarından birini de deneyebilirsiniz.
Kolay gelsin.

"anakarta gömülü harici ekran kartını devre dışı bırakıp işlemci üzerindekini kullanınca bir sıkıntı yaratır mı"
Hayır, sadece normal şartlarda harici kart daha fazla grafik gücü isteyen uygulamalarda kullanılabiliyorken, siz bu kartı devre dışı bıraktığınızda harici kart devre dışı kaldığından hep düşük performanslı dahili grafik yongasını kullanmış olursunuz. Oyun falan oynamıyorsanız ki bunun gibi bir modelde zaten pek mümkün değil, sorun olmayacaktır diye düşünüyorum. Grafik için destek istiyorsanız aşağıdaki sayfalardan birini ziyaret edebilirsiniz. Bu arada aygıt yöneticisindeki ilgili aygıtın donanım kimliklerini bizimle paylaşabilirsiniz.
Bu destek sayfalarından birini de deneyebilirsiniz.
Kolay gelsin.
1616966393250.png

Grafikler kısmında hd graphics bulunmadığından olabilir mi acaba,devre dışı bıraktığımda vga falan birşeyler yazıyor ama grafik kartı olarak hep amd yi görüyor işlemci üzerindekini görmüyor

Eki Görüntüle 946020
Grafikler kısmında hd graphics bulunmadığından olabilir mi acaba,devre dışı bıraktığımda vga falan birşeyler yazıyor ama grafik kartı olarak hep amd yi görüyor işlemci üzerindekini görmüyor
AMD ekran kartı için VGA diyorsa zaten başka bir ekran kartı yok demektir. Bazı Laptoplarda sadece NVIDIA veya sadece AMD ekran kartı kullanılmış olabiliyor. Yani alışık olduğumuz gibi Intel HD grafikleri olmayabiliyor.
Aygıt yöneticisi > Görüntü bağdaştırıcıları bölümüne gidin. Buradaki Görüntü bağdaştırıcıları kısmına tıklayarak genişletin. Eğer sadece AMD görüyorsanız sadece AMD ekran kartınız vardır. Ayrıca aygıt yöneticisinde diğer aygıtların altında tanınmayan aygıt varsa onların da donanım kimliklerini kontrol etmelisiniz.

AMD ekran kartı için VGA diyorsa zaten başka bir ekran kartı yok demektir. Bazı laptoplarda sadece NVIDIA veya sadece AMD ekran kartı kullanılmış olabiliyor. Yani alışık olduğumuz gibi Intel HD grafikleri olmayabiliyor.
Aygıt yöneticisi > görüntü bağdaştırıcıları bölümüne gidin. Buradaki görüntü bağdaştırıcıları kısmına tıklayarak genişletin. Eğer sadece AMD görüyorsanız sadece AMD ekran kartınız vardır. Ayrıca aygıt yöneticisinde diğer aygıtların altında tanınmayan aygıt varsa onların da donanım kimliklerini kontrol etmelisiniz.

Peki işlemciyi HD Graphics destekleyen bir işlemciyle değiştirsem gelebilir mi?
güncel

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı