Intel® Core™ i3-10100F geliyor!

• Konuyu başlatan 166770
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 176
  • Görüntüleme 11B
Ne zaman gelecek hocam 10100F. R3 3100'lü PC düşünüyordum. 10100F 3100'den iyi mi onun çımasını mı bekleyeyim?

Kesinlikle beklemelisin!

Vatan Bilgisayar stoklarında var gözüküyor ve uygun gibi. 3100'ün stok halinden normalde daha iyi.

Ya söyleme işte Berhan. Millet uyandı. Sepete ekle butonu çıktığı gibi alacaktım. Ne yaptın sen şimdi?

Vatan'da 10100F'li bilgisayar sunuldu mağazaya gidip sorduğumda işlemci henüz gelmedi ama yakın zamanda gelecek dediler.

Bütçem maksimum 7000. o civarlara hiç yaklaşmasak daha iyi. Ben şöyle düşünüyordum:

İşlemci: i5 10400F.
Anakart: Ucuz bir h410.
Ekran kartı: Galax RTX 2060.
RAM: G.Skill Ripjaws V 3200 MHz. (2666 MHz ile çok fiyat farkı olmamasından dolayı tercih etmiştim zamanında, belki şimdi fiyatlar değişmiştir bilmiyorum)
SSD: Samsung 860 Evo 250 GB.
HDD: Seagate Barracuda 1 TB.
Kasa+PSU: Corsair Carbide Spec Delta.

Bunları birkaç hafta önce hazırlamıştım. Belki şu an bunların toplamı 8000'e yaklaşır bilemeyeceğim.

Aynen bende böyle bir sistem toplamayı düşünüyorum hocam.
i310100F şu anda indirimde ve 730 TL. Bu fiyata şu anda aldım :D
RTX2060 ile 2 k 144 Hz görüntü alabilir miyim ve darboğaz yaşatırmı bunu merak ediyorum.
Darboğaz vb. bir durum yoksa hemen toplayağım çok fiyat performans bir sistem olacak gibi :D.

Son düzenleme:
Aynen bende böyle bir sistem toplamayı düşünüyorum hocam.
i310100F şu anda indirimde ve 730 TL. Bu fiyata şu anda aldım :D
RTX2060 ile 2 k 144 Hz görüntü alabilir miyim ve darboğaz yaşatırmı bunu merak ediyorum.
Darboğaz vb. bir durum yoksa hemen toplayağım çok fiyat performans bir sistem olacak gibi :D.

Hocam merhaba öncelikle hayırlı olsun ve de çözünürlük arttıkça darboğaz azalır ki o CPU o GPU'yu çok rahat besler merak etme.

Çok teşekkür ederim hocam.
Bu işlemciye anakart öneriniz var mı maksimum 800-900 TL bandında.

Bütçe azsa çok çıkmaya gerek yok şu yeterli olacaktır.

Ama 1500 falan ayırabilirsen Z serisi almanı şiddetle tavsiye ederim.

Bütçe azsa çok çıkmaya gerek yok şu yeterli olacaktır.

Ama 1500 falan ayırabilirsen Z serisi almanı şiddetle tavsiye ederim.

Hocam Z serisi minimum 2000TL bandında başlıyor 1000 liraya kadar anakart alabilme bütçem var...

Geri
Yukarı