Intel® Core™ i7-3630QM Ekran Kartı Tanıtma Sorunu

optizyme

Hectopat
Daha fazla  
Toshiba L855-14N model laptopuma sorunsuz mavericks kurdum. Orjinal wifi adaptörünü uyumlu bir modelle değiştirip kext yükledim. Ancak ne yaptıysam bir türlü hd4000 ü tanıtamadım. Videodakinin 1-1 aynısını yaptım. ig-platform-id olarak 0x01660003,0x01660004,0x01660006,0x01660009 dahil tamamını denedim. Hiçbiri ile sonuç alamadım. HDD min EFI->Clover içerisindeki config.plist e de kaydediyor, onda da sıkıntı yok. Denemem gereken başka bir yol yöntem var mı?

Teşekkürler.

Sistem Bilgileri kısmında Grafikler/Ekranlar kısmının resmini ekler misiniz?

S/L/E klasöründe AMD ile başlayan bütün kextleri silip, Clover ıd olarak 0x01660004 yazıp kayıt ettikten sonra sistemi yenden başlatın.

Diğer ID'leri dener misin? Sistem Bilgileri kısmında Grafikler/Ekranlar kısmının resmini tekrar ekler misiniz?

@parrhesia üstad ilk eklediğim resim ile bir farkı yok aslında. kext leri silmeme rağmen bir değişiklik olmamış.
0x01660003 ve 0x01660004 ü denedim bir değişiklik yok. Diğerlerini de deniyorum şimdi.

imgur: the simple image sharer

Yok hocam clover menüsünün ikonları değişti. Windows açtı ama bu sefer de mavericks siyah ekranda kaldı. Verbose da çalışmadı, nerede takıldığını da göremiyorum.

Edit : Aaa hocam şeyi fark etmemişim. Benim laptopumda 7670m mevcut. Sanırım driver 7650m e göre.

Edit 2 : Hackintosh da 7670m e göre kext buldum S/L/E ye koyup reboot edilmesi söylenmiş. Yaptım ama o da olmadı.

Son düzenleme:
Pardon? tekrar bakıyorum.

Team viewer kurabilir misiniz?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…