Intel® Core™ i7-3630QM Ekran Kartı Tanıtma Sorunu

optizyme

Hectopat
Daha fazla  
Toshiba L855-14N model laptopuma sorunsuz mavericks kurdum. Orjinal wifi adaptörünü uyumlu bir modelle değiştirip kext yükledim. Ancak ne yaptıysam bir türlü hd4000 ü tanıtamadım. Videodakinin 1-1 aynısını yaptım. ig-platform-id olarak 0x01660003,0x01660004,0x01660006,0x01660009 dahil tamamını denedim. Hiçbiri ile sonuç alamadım. HDD min EFI->Clover içerisindeki config.plist e de kaydediyor, onda da sıkıntı yok. Denemem gereken başka bir yol yöntem var mı?

Teşekkürler.

S/L/E klasöründe AMD ile başlayan bütün kextleri silip, Clover ıd olarak 0x01660004 yazıp kayıt ettikten sonra sistemi yenden başlatın.

Diğer ID'leri dener misin? Sistem Bilgileri kısmında Grafikler/Ekranlar kısmının resmini tekrar ekler misiniz?

Yok hocam clover menüsünün ikonları değişti. Windows açtı ama bu sefer de mavericks siyah ekranda kaldı. Verbose da çalışmadı, nerede takıldığını da göremiyorum.

Edit : Aaa hocam şeyi fark etmemişim. Benim laptopumda 7670m mevcut. Sanırım driver 7650m e göre.

Edit 2 : Hackintosh da 7670m e göre kext buldum S/L/E ye koyup reboot edilmesi söylenmiş. Yaptım ama o da olmadı.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı