Intel(R) Extreme Tuning Utility ile OC yapmak

Rakuyy

Hectopat
Yer
istanbul
Başlıkta da belirttiğim gibi Intel(R) Extreme Tuning Utility üzerinden basic tuninge girip processor core ratio kısmını 46'dan 49 yaptım. Processor cache ratio kısmı 49'du bıraktım öyle. İşlemcide max core 4.9 GHZ default en stabil ayarlar amacım. Herhangi bir sorun olur mu? Anakartımdaki ayarlar default, RAM için sadece XMP açık, sıvı soğutmam balanced ayarlarda, fan sesi çıkmıyor, ısınmıyor, çok iyi oldu böyle benim için, size de bir danışayım dedim. Processor core ratio kısmı anladığım kadarıyla işlemcinin çıktığı hız 46 idi kapasitesi 49 olduğu için 49'a getirdim böyle yorumlayarak yaptım yorumlarınızı bekliyorum teşekkürler.
sistem bileşenlerim:
anakart:MSI mpg z390 gaming pro carbon oc,
işlemci:Intel i7 9700k,
sıvı soğutma: Corsair h115i pro RGB
Güç kaynağı:Corsair hx750i platinium

Dosya Ekleri

• sssd.png
    sssd.png
    133,5 KB · Görüntüleme: 186
Son düzenleyen: Moderatör:
Sorunsuz çalıştı ama default ayarlara geri döndüm, 1070ti var zaten bir fark yaratmadı.
CPU'yu overclocklamak oyunlarda çok performans değişikliği olmayacaktır(Middle Earth gibi yapay zekası güçlü olan birkaç oyun hariç). Render vs. işlemci odaklı işlemlerde işinize yarar. Ekran kartına overclock yaparsanız performansını arttırabilirsiniz.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı