Çözüldü Intel(R) HD Graphics 530 sürücü güncellenmiyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Pingli Admin

Hectopat
Herkese selam arkadaşlarım, Intel ekran kartım güncellemek istiyorum fakat son driver yüklerken resimedeki gibi sıkıntı çıkartıyor. Bunu Intel driver Support'tan yüklememe rağmen böyle bir problem çıkartıyor sıkıntı nedir?

Dosya Ekleri

• Screenshot_5.png
    Screenshot_5.png
    249,1 KB · Görüntüleme: 28
Bazı üreticiler bu tarz aygıtlar için kendi modifiye ettikleri sürücüler sağlayabiliyorlar, sizdeki durum da bu gibi.

Fakat önce isterseniz Driver Support gibi bir yazılım yerine sürücünün kendisini indirmeyin deneyin:

Bu da olmazsa cihazın modelini belirtin, cihazın sitesindeki sürücüyü kullanmanız gerekiyor.

Çözüm
Bazı üreticiler bu tarz aygıtlar için kendi modifiye ettikleri sürücüler sağlayabiliyorlar, sizdeki durum da bu gibi.

Fakat önce isterseniz driver Support gibi bir yazılım yerine sürücünün kendisini indirmeyin deneyin:

Bu da olmazsa cihazın modelini belirtin, cihazın sitesindeki sürücüyü kullanmanız gerekiyor.

Aslında verdiğiniz linkten indirdiğim zaman, Driver Identifier'dan indirdiğimle aynı:

Şu beni kuşkuda bıraktı; Intel'in kendi programıyla indirdiğimde performans ve güncelleme konusunda daha güvenli olur diye tahmin ediyorum ama kendi programı da buna izin vermeyince sıkıntılı olur diye düşündüm. Intel dışında da indirsem herhangi bir sıkıntı olmaz sanırım değil mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Aslında verdiğiniz linkten indirdiğim zaman, Driver Identifier'dan indirdiğimle aynı:
Driver Identifier da oradan almıştır, olabilir, sorun yok. Ben yine de sürücü indireceğiniz zaman önce üreticinin resmi sitesine başvurmanızı öneriyorum.

Intel dışında da indirsem herhangi bir sıkıntı olmaz sanırım değil mi?
Bunu anlamadım.

Intel'deki sürücü de kurulmazsa ilk mesajımda dediğim gibi, oynanmış sürücü lazımdır. Onun için de laptop modeli lazım.

Yeni konular

Geri
Yukarı