Çözüldü Intel(R) Wi-Fi 6 AX201 160MHz sürücü çalışmıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Emirhan6565

Centipat
Daha fazla  
Ekran kartı
Nvidia GeForce GTX 1650
İşlemci
Intel i7 10th
Wi-Fi sürücüsü düzgün çalışmıyor fotoğraftaki gibi hata veriyor. Devre dışı bırakıp etkinleştirdim, silip tekrar yükledim ama düzelmedi. Bir güncellemede yok gibi gözüküyor. Wi-Fi'ya bağlanamıyorum, şu an telefondan USB ile internet alyorum. Bunu nasıl düzeltirim? Arada canı sıkılınca kod 43 hatası da veriyor sadece kod 10 değil. Ne yaptıysam da düzelmedi var mı bir tavsiyesi olan? Şimdiden teşekkür ederim. PC Monster Abra v11.2 bu arada.

Dosya Ekleri

• Ekran görüntüsü 2022-07-11 013326.png
    Ekran görüntüsü 2022-07-11 013326.png
    17,4 KB · Görüntüleme: 1.157
Son düzenleyen: Moderatör:
Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Bunu da yapmıştım ama olmamıştı. Yine de teşekkürler. BIOS ayarlarına gelip default attım sonra sürücüyü devre dışı bırakıp etkinleştirdim düzeldi.
Aynı sorun bende de var bazen düzeliyor bazen gidiyor. Benim bilgisayarın markası ASUS. Bu aralar bu sorun fazla olmaya başladı benim takip ettiğim forumlara göre. Dolayısıyla sorun bence donanımsal değil yazılımsal.

Nasıl düzelttiniz acaba açıklayabilir misiniz?

Arkadaşlar ben de uzun süredir sorunla mücadele ettikten sonra sanırım Bağdat'a ulaştım. "Intel® Driver & Support Assistant" benim sorunumu çözdü. Yolunuz açık olsun.

Aynı sorun bende de var bazen düzeliyor bazen gidiyor. Benim bilgisayarın markası ASUS. Bu aralar bu sorun fazla olmaya başladı benim takip ettiğim forumlara göre. Dolayısıyla sorun bence donanımsal değil yazılımsal.

Nasıl düzelttiniz acaba açıklayabilir misiniz?
Belki başkası görür ve yardımcı olur. Bu benim sorunumu çözdü.

1) Arkdaşın dediği gibi BIOS ayarlarını default olarak değiştirip PC'yi başlatın.
2) Aygıt Yöneticisi kısmında WIFI adaptörünü devre dışı bırakıp tekrar çalıştırın.

BIOS ayarlarını default olarak değiştirmek için;
1) Bilgisayarı yeniden başlatın.
2) F2 tuşu (farklılık gösterebilir) ile BIOS'a girin.
3) Üst menüde en sağdaki kısma gelin (yön tuşları ile)
4) Ayarları Default olarak değiştirme seçeneğini seçin
5) Kaydet ve Kapat seçeneğini seçin.

Yeni konular

Geri
Yukarı