Intel stok fan çıkmıyor

Txter

Centipat
Arkadaşlar, bana yardım ederseniz sevinirim. Fanı çıkarmak istiyorum ama çıkmıyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Termal macun yapışık değil. Tam olarak pimlerin açtık yukarı kaldırdım. 2 pin tamamen çıktı. Diğer 2 pin açık ama çıkmıyor. Geri takmaya çalışınca 2 açık pinin ağzı anakartın deliğine girmiyor.

Anakartı kasadan sökmeden ve düzgün bir zemine koymadan pinleri takmaya çalışmayın (anakart kutusunun üzerine koyabilirsiniz). Şahsen ben o hataya düşmüştüm ve anakartı çatlatmıştım. Anakart kasadan sökülü değil ise sökün ve anakartın arkasından pinleri eliniz ile düzeltip çıkartmaya çalışın. Yalnız dikkat edin anakart elinizden düşmesin.

Termal macun yapışık değil. Tam olarak pimlerin açtık yukarı kaldırdım. 2 pin tamamen çıktı. Diğer 2 pin açık ama çıkmıyor. Geri takmaya çalışınca 2 açık Pi'nin ağzı anakartın deliğine girmiyor.

OK yönünün tersine doğru birazcık kaba kuvvet kullanmanız gerekebilir. Takarken sorun yaşamanızın sebebi ise 2 pin tırnağının arasına sıkışmış olan siyak uç, İleri geri çevirerek ucu içinden çıkarmanız gerekebilir, uzun süredir stok fan kullanmıyorum eğer hatam varsa düzeltiniz.

Fazla zorlamayın vidaları çevirdiğinizden emin olun ve yukarı doğru hafif kuvvet uygulayın, dikkat edin vida ayaklarını kırmayın kuvvet uygulayayım derken çok hassastırdır kendileri.

Bu fan zaten sabit durmuyordu. Bir soket ayağı ikiye ayrık vaziyette duruyor. Çıkartmadan öncede öyle idi. O ayak girilmemiş durumdaydı.

Bu fan zaten sabit durmuyordu. Bir soket ayağı ikiye ayrık vaziyette duruyor. Çıkartmadan önce de öyle idi. O ayak girilmemiş durumdaydı.

O zaman fan işlemci ile tam temas etmiyor. Sen en iyisi ankartı çıkart termal macun yenile, temiz bir şekilde yerine tak, kasa içinde rahat çalışamazsın. Eğer dediğin gibi işlemci ile fan temas etmiyorsa başına büyük sorun açarsın.

Arkadaşlar, fanı çıkardım. Nasıl çıkartığımı bilmiyorum. Size fotosunu atcam. Ayrıca işlemcinin üstünde bir daire şekilde bir şey var o nedir?
Böyle.

Dosya Ekleri

• 159015776162079505528.jpg
    159015776162079505528.jpg
    1,3 MB · Görüntüleme: 107
  • 1590157792265955242792.jpg
    1590157792265955242792.jpg
    1,4 MB · Görüntüleme: 86

Geri
Yukarı