Intel stok fan tırnağı yerine ne kullanılabilir?

nickimyokbenim

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Merhaba, Intel stok fanın 4 ayağıda kırık, O beyaz tırnak kısmı kırık aslında sadece, anakarta giren. Ben şimdi bu fanı, bu anakarta nasıl sabitleyebilirim?
İkinci olarak da tırnak alma istesem, sadece tırnak alabilir miyim? Bilgisayarcılar sadece tırnak satar mı?
Kırık dediğim yerin görüntüsünü atıyorum.

IMG_20221214_005443.jpg

Ben 404 ile yapıştırdım eski kasama stock fanı. Hepsi kırık. İstersen sağlam bi yapıştırıcı ile sabitleyebilirsin. Ama dikkat et çıkarmaya çalıştığında anakartıda sökmeyesin yerinden :)

Hurdacılar var bunlardan dolu var oralarda bulabilirsiniz. Yanlış bir tasarım zamanla sertleşiyor ya da çok kolay takarken sorun çıkabiliyor.
Hurdacı bulup, gidip bunu sormayada utanırım hocam :) Yok mudur sıradan bilgisayarcılarda? Gerçekten İntel'in bu stok soğutucusu sinir bozuyor.
Ben 404 ile yapıştırdım eski kasama stock fanı. Hepsi kırık. İstersen sağlam bi yapıştırıcı ile sabitleyebilirsin. Ama dikkat et çıkarmaya çalıştığında anakartıda sökmeyesin yerinden :)
Hocam o toplara pek giresim gelmiyor ya, anakarta falan zarar vermeyelim durduk yere bi fan takıcaz diye :)

Benim anlamadığım konu arka kapağı açılmayan kasalarda anakartı sökmeden nssıl çıkarıyorlar bu fanı. Ben de sistemi yeni aldığımda tırnaklı olduğunu bilmiyordum, iyi ki fazla zorlamamışım. Kırılan parçalar elinizdeyse yapıştırıcıyla yapıştırın, değilse bunun için dübel benzeri parçalar kullanabilirsiniz. Ya da internette 3D yazıcı ile istediğinizi basan firmalar far mı bilmiyorum fakat 3D modelini bulup şansınızı deneyebilirsiniz.

Ya da direkt olarak fanı 2. Elde 100 150 liraya bulabilirsiniz. Benim size önerim hiç o toplara girmeyim 400-500'e bir kule tipi soğutucu alın. Zaten stok soğutucu çok başarısız. Kendim bu işlemci ile 100 dereceyi gördüm.

Benim anlamadığım konu arka kapağı açılmayan kasalarda anakartı sökmeden nssıl çıkarıyorlar bu fanı. Ben de sistemi yeni aldığımda tırnaklı olduğunu bilmiyordum, iyi ki fazla zorlamamışım. Kırılan parçalar elinizdeyse yapıştırıcıyla yapıştırın, değilse bunun için dübel benzeri parçalar kullanabilirsiniz. Ya da internette 3D yazıcı ile istediğinizi basan firmalar far mı bilmiyorum fakat 3D modelini bulup şansınızı deneyebilirsiniz.
Teşekkür ederim. Gerçekten sıkıntılı bir durum. Ayak tırnakları yamulduğu için, girmiyordu anakarta. Sinir olup, ben kırmıştım diğerinide, kayboldular sonrada. Dübel vardı evde, bi bakayım belki hallederim.
Ya da direkt olarak fanı 2. Elde 100 150 liraya bulabilirsiniz. Benim size önerim hiç o toplara girmeyim 400-500'e bir kule tipi soğutucu alın. Zaten stok soğutucu çok başarısız. Kendim bu işlemci ile 100 dereceyi gördüm.
Yok hocam ikinci elde çok daha ucuza varda, uğraşmak istemiyorum. Kargo şu bu derken. Evde alternatif ne yapabilirim diye arıyordum. Stok soğutucu benim işlemci için yeterli oluyor, eski bir sistem zaten. Değmez buna kule tipi soğutucu falan.

Gördüm bu tip şeyler. Yarın tanıdık bir bilgisayarcıya soracağım, elinde var mı. Yoksa mecbur böyle birşey alacağım. Başka türlü tutturmanın yolu yok sanırım. Sağolun.

Geri
Yukarı