Intel stok soğutucu kullanmak yeterli mi?

jayeby

Femtopat
Daha fazla  
Merhabalar,
Geçen günlerde kendime bir PC ayarladım. İşlemci olarak Intel seçtim bu yüzden Intel'in stok soğutucusu geldi. Kasayı ilk teslim aldığımda tuhafıma gitti. İşlemciyi de, ekran kartını da zorlayacak oyunlardan oynamak istiyorum ama bu stok soğutucunun işe yarayıp yaramayacağından şüpheliyim. Sizce yeni fan alınır mı? Yoksa bu soğutucuyu mu kullanmalı mıyım?

Dosya Ekleri

• tnuJz.jpg
    tnuJz.jpg
    32,8 KB · Görüntüleme: 95
Son düzenleyen: Moderatör:
Merhabalar,
Geçen günlerde kendime bir PC ayarladım. İşlemci olarak Intel seçtim bu yüzden Intel'in stok soğutucusu geldi. Kasayı ilk teslim aldığımda tuhafıma gitti. İşlemciyi de, ekran kartını da zorlayacak oyunlardan oynamak istiyorum ama bu stok soğutucunun işe yarayıp yaramayacağından şüpheliyim. Sizce yeni fan alınır mı? Yoksa bu soğutucuyu mu kullanmalı mıyım?

Herhangi bir şey söylemek mümkün değil diye düşünüyorum. Sınırı zorlayan oyunlarınızda işlemcinin sıcaklığı ciddi oranda fazlaysa değiştirmeyi düşünebilirsiniz ancak ben bu soğutucunun yeteceğini düşünüyorum.

Pentium işlemcimi 600 MHZ overclock etmiştim stok fan ile. Max 72 derece görüyordu. Ama her işlemciden işlemciye, termal macundan, macunun sürüş şeklinde, fanın işlemciye ne kadar oturduğu ve baskı yaptığı vs. vs. vs. gibi sürülerce sebepten dolayı değişebilir. Ben OC yapan birisinin ASLA stok fan kullanmasını önermiyorum. Stok fan zaten OC yapılsın diye değil, işlemci tam yükte aşırı ısınmasın diye yapılmış. Onun yerine kule soğutucu vs. kullanabilirsiniz stok fan yerine. Ha eğer yapacağınız OC 100 mhz falan ise belki kullanabilirsiniz sıcaklık değerlerine bağlı.

Geri
Yukarı