İntel Stok soğutucunun gürültülü çalışması

Tunahan Arslan

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba Technopat ekibi. 2006 yılından kalan çok eski bir kasam var. İntelin stok soğutucusu var. Fakat acayip sesli çalışıyor. Bilgisayar açıkken tv izleyemiyorum. Bios'tan ayarı var mı? Büyük ihtimal hızlı ve sürekli dönüyor. Bios'umda mavi beyaz eski versiyon. Nasıl yapabilirim? Resimli şekilde yardım eder misiniz? Anakartım asus p5pl2 eski bir anakart. Şimdiden teşekkürler.

İşlemcine uygun bir soğutucu alabilirsin . 30-40 TL gibi ucuz fiyatlarla bulabilirsin. Eski bilgisayarımda mavi bios'tu. Olması lazım bölüm bölüm resim çekip atabilirsin.

@Recep Baltaş abi sen belki bana yardımcı olabilirsin. Ben zaten değiştirdim stock soğutmayı. Dediğim gibi devir hızları çok yüksek büyük ihtimal. Onları eski bios ta nasıl azaltıcaz onu merak ediyorum.

Stok soğutnmayı değiştirdiğini söylemişsin, başlıkta stok soğutucu kullandığın yazıyor. Şu anda ne kullanıyorsun? Eski BIOS'larda fan hızını ayarlayamıyorsun sanırım. Termal macun yenilemeyi denedin mi?

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı