Intel Tabanlı 4000-5000 TL'ye Oyun için Sistem Tavsiyesi

Capture.PNG

Monitörlerden pek anlamam o yüzden tercihi bu konuda size bıraktım. Ancak bu sistemle oynayamayacağınız oyun yok sanırım. 4690k oyunlar için fazlasıyla yeterlidir gtx980 incelemesine siz bakın ben susayım :D (
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
) . Bana da fiyattan ötürü hayali sistemmiş gibi geldi ama inşallah değildir @Silinen üye :/ . Neyse hayali sistem olmaması dileğiyle...

Bence izlediğim incelemeler neticesinde şunu söyleyebilirim ki GTX980 çok iyi bir kart ama fiyat ve performans açısından GTX970 çok daha mantıklı geliyor tabi elimde 4K ve G-SYNC li bir monitor hali hazırda varsa o zaman 980 düşünürdüm ama 1080p monitör için 980 e yazık olur 970 alır ve aradaki farkla iyi bir SSD düşünürdüm tabi bunlar benim düşüncem 4000TL çok iyi bir para bu bütçe varsa ve intel tabanlı düşünülüyorsa elimde 4K ve G-SYNC li bir monitor yoksa 970 alırdım. aradaki farkla 250 - 480 GB SSD alırdım yanınada yüksek kapasiteli 2 - 3 TB HDD harika olurdu. Günümüzde 1TB yetmeyebilir. Birde overclock ile uğraşmayacaksam olduğu gibi kullanacaksam K işlemciye gerekde yok normal yeterli Render işlemi yapmıyorsam sadece oyun için düşünüyorsam K işlemci gereksiz bazı render programları ekran kartınıda kullanıyorlar tabi overclock la uğraşılacaksa o zaman ayrı..Tabi istenilen PC ne amaçlı kullanılacak asıl başta belirleme kriteri bu olmalı Benim düşüncelerim bunlar saygılarımla

Son düzenleme:
@Silinen üye , öyle olabilir ama ben nvidia ve intel den anlıyorum. Bilmediğim kartları tavsiye etmiyorum dolayısıyla. Kendi sistemimide AMD den anlamadığım için intel işlemci alıyorum. Nvidia piyasasına daha hakim olduğum için Nvidia dedim. Yanlış anlaşılmasın.

970'den iyi mi? Gülün gençler..
Daha elinde kart bulunmayan ve kullanmayan kişiler benchmark testlerine bakarak "bu iyidir" diyorlar.

@Silinen üye , öyle olabilir ama ben nvidia ve intel den anlıyorum. Bilmediğim kartları tavsiye etmiyorum dolayısıyla. Kendi sistemimide AMD den anlamadığım için intel işlemci alıyorum. Nvidia piyasasına daha hakim olduğum için Nvidia dedim. Yanlış anlaşılmasın.
Sana bir şey söylemedim. Üstüne alınma.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı