Intel UHD 630 High Sierra tanımıyor

mykynk

Femtopat
High Sierra 10.13.6 sürümünü kurduktan sonra Intel grafik kartını tanıtmaya çalıştım ama yapamadım. Aynı şekilde NVIDIA Web Driver kurulumunu da yapamadım. Sanırım 17G66 sürümü için Web Driver yok. Görüntüde yırtılmalar oluyor ve buna bağlı olarak kasmalar oluyor. Bu sorunları nasıl çözebilirim?

Sistem özellikleri:
  • i7-8750H
  • GTX 1050 Ti
  • 2x8GB 2666MHz
  • Intel UHD 630

Son düzenleyen: Moderatör:
Hayır, NVIDIA ekran kartınızı tanıtamama sebebiniz zaten kurmuş olduğunuz macOS'da Intel ekran kartını kullanıyor olduğunuzdan. Laptoplarda, NVIDIA Optimus teknolojisi olduğu için macOS'da çalışmamakta. O sisteme High Sierra yerine Catalina kurun bence. Ardından da Clover imajda iGPU tanıtmak için rehber videonun ayarladığım dakikasına bakmanız yeterli olacaktır diye düşünüyorum:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Hayır, NVIDIA ekran kartınızı tanıtamama sebebiniz zaten kurmuş olduğunuz MacOS'da Intel ekran kartını kullanıyor olduğunuzdan. Laptoplarda, NVIDIA Optimus teknolojisi olduğu için MacOS'da çalışmamakta. O sisteme High Sierra yerine Catalina kurun bence. Ardından da Clover imajda iGPU tanıtmak için rehber videonun ayarladığım dakikasına bakmanız yeterli olacaktır diye düşünüyorum:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Teşekkürler. Birçok konuda yetersiz oldu High Sierra. İçine çok fazla şey kurduğum için Catalina kurmadan önce sorunları çözmeyi denedim ama olmayacak sanırım. Catalina kurulumu için önerebileceğiniz bir şey var mı?

Config ayarla yeter.

IMG_20200619_005648.jpg

Şöyle bir hata alıyorum Config dosyamdan dolayı mı acaba?

Clover imajı kullandığını varsayıyorum, evet. Bu hangi Config dosyasıysa onu bu sitede aç: Cloud Clover Editor

Sonra sol panelde SMBIOS'a gir, MacBook Pro 15, 1'i seçip kaydet. Kaydederken adını Config olarak kaydet ve USB/EFI/Clover'a at.

Maalesef aynı hatayı alıyorum.
1592518844005425859958298980614.jpg

Clover imajı kullandığını varsayıyorum, evet. Bu hangi config dosyasıysa onu bu sitede aç: Cloud Clover Editor

Sonra sol panelde SMBIOS'a gir, MacBook Pro 15,1'i seçip kaydet. Kaydederken adını config olarak kaydet ve USB/EFI/Clover'a at.
İmaj dosyasını Technopat'tan indirdim.

Son düzenleme:
İmaj dosyaları ikiye ayrılıyor dostum, Clover ve OpenCore bootloader olmak üzere. Zaten imaj konularının başlıklarında da yazmakta. Aynı SMBIOS işlemini diğer laptop Config'lerinde de dene.

Bu konulardan çok fazla anlamıyorum. Sizi de yoruyorum kusura bakmayın. Şu an yapmam gereken sadece SMBIOS işlemini denemek, değil mi?

Hangi imajı deniyorsun? Sanırım Clover ama siz yinede yüklediğiniz imaj linkini paylaşın.
UHD 630 için config dosyası ile dene.

Yeni konular

Geri
Yukarı