Intel UHD Graphics ekran kartıyla hangi oyunlar oynanabilir?

İşletim sistemi
Windows 11

Emrys54

Centipat
Daha fazla  
RAM
8 GB DDR4 ram
SSD veya HDD modeli
M2 SSD 512 GB
Ekran kartı
Intel UHD Graphics
İşlemci
Intel Core i5 1335u
Yaz tatilinde elime bil laptop geçecek ve üniversite başlayana kadar oyun oynayacağım bir dönem olacak. Şu an laptop elimde olmadığından dolayı hangi oyunları oynayabileceğimi bilmiyorum ve bu yüzden Steam'den oyun alamıyorum laptop açmaz diye. Bu laptopun hangi oyunları açabileceğini merak ediyorum. Sizce hangi oyunları oynatır? Bu arada en düşük grafiklerde 720p 30 FPS oynasam da olur. (The Witcher 3 ve Skyrim açar mı?)

Minimum grafiklerde ETS 2 1.28 sürümünü 30-40 FPS'te oynatır.

Max grafiklerde NFS Most Wanted 2005'i sabit 55-60 FPS'te oynatır.

Minecraft 1.20 minimum grafiklerde 45-60 FPS falan verir.

GTA San Andreas ve GTA Vice City düşük grafiklerde 40-60 FPS alır.

Minimum grafiklerde ETS 2 1.28 sürümünü 30-40 FPS'te oynatır.

Max grafiklerde NFS Most Wanted 2005'i sabit 55-60 FPS'te oynatır.

Minecraft 1.20 minimum grafiklerde 45-60 FPS falan verir.

GTA San Andreas ve GTA Vice City düşük grafiklerde 40-60 FPS alır.
Hocam ben Intel HD Graphics ekran kartı ve Pentium N4200 işlemciyle bu dediklerinizi oynuyordum. Hatta Witcher 2 , Oblivion falan da oynuyordum. Şimdi en az 2 kat daha iyi olan yeni sistemimle Skyrim falan oynayabileceğimi düşünüyorum. Hatta benim sistemle hemen hemen aynı bi sistemle en düşük grafiklerde Witcher 3 oynayan biri bile var Youtube'da. Siz mi abartıyorsunuz yoksa ben mi fazla iyimserim acaba 😔 .

Hocam ben Intel HD Graphics ekran kartı ve Pentium N4200 işlemciyle bu dediklerinizi oynuyordum. Hatta Witcher 2 , Oblivion falan da oynuyordum. Şimdi en az 2 kat daha iyi olan yeni sistemimle Skyrim falan oynayabileceğimi düşünüyorum. Hatta benim sistemle hemen hemen aynı bi sistemle en düşük grafiklerde Witcher 3 oynayan biri bile var Youtube'da. Siz mi abartıyorsunuz yoksa ben mi fazla iyimserim acaba 😔 .
İşletim sistemine göre de değişir. Sistem nedir?

İşletim sistemine göre de değişir. Sistem nedir?
Windows 11 home 64bit. Diğer sistem parçaları yazıyor konunun başında hocam.

Ets2, Ats
Cs2
Valorant
Gta Definitive Edition
Gta V
Fifa 24
FM24
Minecraft
Eski Cod oyunları
Max Payne 3
Outlast
Resident Evil oyunlarından eskileri
Şimdilik aklıma gelenler bunlar.
İşlemci biraz kurtarıyor. Ram 16 gb yapmaya bakın.
Ram' den çok GPU gerekmez mi hocam? Ram kurtarır diyorsan değiştirebilirim ama çok etkilemez gibi geliyor.

Geri
Yukarı