Intel UHD Graphics video RAM az

Cagatay7878

Femtopat
Daha fazla  
İyi günler dün Casper X500.1035-8voof-g-f 15.6 /
Core i5 / 8 GB RAM / 500 SSD / model laptop satın aldım.
Cihazda 8 GB RAM.
Ekran kartı 4 GB.
i5 işlemcili.
Özellikleri gayet iyi ve orta seviye hem oyun hem iş görebilecek bir laptop, System requirements sitesinden baktığımda GTA 5, PES 2019 vs yüksek oyunların birçok minimum ve maksimum özelliklerini karşılıyor tek bir şey dışında o da.
( Deticated video RAM )
( Video RAM 128 MB gözüküyor )
Birçok foruma videoya vs baktığımda bıos'a girip Advanced bölümünden video Graphics bulup orada seçenek çıktığını 256 MB 512 MB vs. söylüyorlar ancak benim BIOS'umda böyle bir seçenek çıkmıyor hatta Technopat bu konuyla alakalı bir video paylaşmış.
Bu arada BIOS'um (insydeh20)
Başka bir çözüm ise kayıt defterinden hkey local machine/ software / Intel / oraya bir gmm anahtarı açıp içine (dedicatedsegmentsize) adlı bir dword veya qword dosyası açıp 256 512 1024 yazıp ( ondalık ve onaltılığa dikkat ettim ) hem 32 hem 64 hepsini sırasıyla denedim PC'yi yeniden başlattım ama görüntü bağdaştırıcı ayarlarından kontrol ettiğimde değişen hiçbir şey olmadı
Bunları ekran kartını güncellemeden önce yaptım
Güncelledim gene yaptım yine olmadı.
Şimdi iki sorum var
1 ) Bu sorunun başka bir çözümü var mı? Ya da ben mi bir şeyleri eksik yaptım sizlere de yukarıda en ince ayrıntısına kadar anlattım yaptıklarımı.

2 ) Video RAM 128 MB ile GTA 5 PES 19 vs oyunlarını indirip rahatlıkla oynayabilir miyim bir sorun olur mu hem performans hem de PC'nin sağlığı açısından.

Ek soru; 6900 TL para verdim aceleyle aldım ben bu laptopu çöpe mi atayım?
8 GB RAM koymuşlar Intel'i 5 işlemci, ekran kartı 4 GB ama video RAM 128 MB kafayı yedim yardımlarınızı ve yorumlarınızı merakla bekliyorum şimdiden teşekkürler herkese.

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı