Intel uyumlu anakart tavsiyesi

refikilhan

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba,
Şu anda kullanmakta olduğum, MSI Z590 MPG Gaming Carbon Wi-Fi Intel uyumlu anakartım dün çalışmayı durdurdu, ameliyatlı olduğum için bilgisayarcıya da götüremedim, ama sanırım onarımı mümkün değil, bilgisayarcıya rica ettim bu akşam gelip bakacak, ama benim umudum yok. Bu nedenle her türlü olumsuzluklara karşı yenisni düşünmeye başladım. İnternette baktım benim şu andaki kullandığım 24 000 TL civarında,
Bana her ihtimale karşı bunun ayarında ama ayni kalitede daha uygun fiyatlı bir öneride bulunabilir misiniz? Bu akşam bilgisayarcının vereceği cevaba göre hazırlıklı olmak istiyorum.
Teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
O şu an kara borsaya düştüğü için öyle olmuştur. Normalde daha uygun fiyata daha iyisi var. Bir de bütçe yazmamışsınız. Onu da yazabilirseniz önerebiliriz.

O şu an kara borsaya düştüğü için öyle olmuştur. Normalde daha uygun fiyata daha iyisi var. Bir de bütçe yazmamışsınız. Onu da yazabilirseniz önerebiliklaş

İlgilendiğiniz için çok teşekkürler, 12-15 bin TL civarında ayni kalıtede arıyorum, tabii Benin bilgisayarcım söz verdiği gibi 20.30'a kadar gelebirse ve oda bu anakart çöp derse.

Anakart arızası olduğunu nasıl anladınız?

Hiçbir komuta cevap vermiyor, BIOS'a dahi girmiyor, sadece siyah ekranda uyarı niteliğinde kırmızı bir yazı var.

Bilgisayarcım geldi ve şu ana kadar çalıştı, bellek ile ilgi, kasanın arkasındaki işlemciye yakın bir yerde herhalde şase neticesi olduğunu sandığı yanık bir yer buldu, kasayı aldı götürdü ama onunda tereddütü var.
Ben umudumu yitirdim ama bekleyeceğim.
Bu arada yeni bir şey sormak istiyorum. Benim işlemcim "inter Core i9 10900 KF 3.7 GHz. Bu işlemci 10 cu nesil, ben yeni anakart almam gerekirse
10.neslin üstünde olursa uyumsuz mu olur? Örneğn ben "MSI MAG Z790 Tomahawk Wi-Fi" alsam bu işlmci ile çalışmaz mı?
Teşekkürler

Son düzenleme:
RAM'leriniz DDR5 mi DDR4 mü?

İlgilendiğiniz için çok teşekkürler, 12-15 bin TL civarında ayni kalıtede arıyorum, tabii Benin bilgisayarcım söz verdiği gibi 20.30'a kadar gelebirse ve oda bu anakart çöp derse.

Hiçbir komuta cevap vermiyor, BIOS'a dahi girmiyor, sadece siyah ekranda uyarı niteliğinde kırmızı bir yazı var.

Bilgisayarcım geldi ve şu ana kadar çalıştı, bellek ile ilgi, kasanın arkasındaki işlemciye yakın bir yerde herhalde şase neticesi olduğunu sandığı yanık bir yer buldu, kasayı aldı götürdü ama onunda tereddütü var.
Ben umudumu yitirdim ama bekleyeceğim.
Bu arada yeni bir şey sormak istiyorum. Benim işlemcim "inter Core i9 10900 KF 3.7 GHz. Bu işlemci 10 cu nesil, ben yeni anakart almam gerekirse.
10.neslin üstünde olursa uyumsuz mu olur? Örneğn ben "MSI MAG Z790 Tomahawk Wi-Fi" alsam bu işlmci ile çalışmaz mı?
Teşekkürler.

Hayır.

Geri
Yukarı