Intel ve Güvenlik Açıkları

Az önce başka bir konu altına da yazmıştım. Intel'in bu ciddi güvenlik açıklarına ve bu açıkların artarak devam etmesine ve intelin çok uğraşmasına rağmen bu açıkları kapatamamasına ve halen güvenlik açığı olan işlemcileri piyasaya sürmesine rağmen nasıl oluyor da hala insanlar peynir ekmek gibi intel işlemcili sistemlere binlerce lira para döküyorlar anlam veremiyorum.

Bu konu bana çok abartılıyor gibi geliyor. Şahsen hem kendim hemde izlediğim çeşitli yabancı sitelerde, videolarda performans kaybının korkulacak çapta olmadığını, endişelenmesi gerekecek kişilerin bilgisayarı iş amaçlı kullanan kişiler olduğunu düşünüyorum. Şimdilik iki açık kapanmış vaziyette. Öncesi ve sonrası pek fark göremedim. Gelen yeni açıklar sonrası çıkacak yamalarla bu düşüncem umarım değişmez.

Güvenlik açığının nelere yol açabileceğini tam olarak anlayabilirseniz bence abartılmayı şöyle bırakalım, desensitize ediliyormuşuz gibi geliyor bana da. Tamam, şu ana kadar ciddi sıkıntılar yaratmış değil ancak bu olmayacağı anlamına gelmiyor. Kapatıldığı söylenen açıklar aslında açık kapatma değil, ön belleklerin devre dışı bırakılmasından ibaret, ki bahsettiğiniz gibi, performansı için para verdiğimiz ürünleri budamaktan başka bir şey değil. Yani açık kapatmak buysa, bravo, tebrikler..

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı