Çözüldü Intel VMD açınca laptop açılmıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

ayktgnhn

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba,

Geçtiğimiz günlerde Acer Nitro 5 serisi FreeDOS bir laptop aldım. Technopat YouTube sayfasında yer alan şekilde vmd seçeneğini kapatarak Windows'u kurdum ancak şu anda vmd seçeneğini açtığımda bilgisayar açılırken mavi ekran veriyor ve açılmıyor. Sürücü ekle kısmı ile başta çözmeye çalıştım videoda belirtilen dosyayı indirerek ancak işe yaramadığı için vmd kapatarak ilerledim. Bu konuyla alakalı yardımcı olabilecek birileri var mı?

Ek olarak uzun vadede vmd kapalı olarak kullanmak ne tarz bir eksikliğe yol açar?

Sevgiler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Siz eğer bir kurumsal bilgisayar ve Xeon işlemci kullanmıyorsanız, açmanıza gerek yok.

Intel® Volume Management Device (Intel® VMD), Intel® Xeon® CPU'lara bağlı NVMe SSD'lerin kurumsal düzeyde yönetimi için özel olarak tasarlanmıştır. Her bir Kök Bağlantı Noktası, tek bir Intel® VMD Domain'i oluşturan x16 Intel® Xeon® PCIe hattı gruplarından oluşur. Kök Bağlantı Noktaları, aşağıdaki işlevlerle birlikte NVMe ekosistemini desteklemek için güçlü bir temel sunmak üzere entegre bir HBA gibi davranır.
  • Ana bilgisayar işletim sisteminden hata izolasyonu.
  • Çalışırken takma ve anlık çıkarma desteği.
  • Standartlaştırılmış LED Yönetimi.
  • Önyüklenebilir RAID.
Siz eğer bir kurumsal bilgisayar ve Xeon işlemci kullanmıyorsanız, açmanıza gerek yok.

Intel® Volume Management Device (Intel® VMD), Intel® Xeon® CPU'lara bağlı NVMe SSD'lerin kurumsal düzeyde yönetimi için özel olarak tasarlanmıştır. Her bir Kök Bağlantı Noktası, tek bir Intel® VMD Domain'i oluşturan x16 Intel® Xeon® PCIe hattı gruplarından oluşur. Kök Bağlantı Noktaları, aşağıdaki işlevlerle birlikte NVMe ekosistemini desteklemek için güçlü bir temel sunmak üzere entegre bir HBA gibi davranır.
  • Ana bilgisayar işletim sisteminden hata izolasyonu.
  • Çalışırken takma ve anlık çıkarma desteği.
  • Standartlaştırılmış LED Yönetimi.
  • Önyüklenebilir RAID.

Son düzenleme:
Çözüm

Geri
Yukarı