Intel vs AMD Ryzen

Evet. Zaten oyun amaçlı kullanıyormuşsunuz. 5800x3D özellikle oyunlar için dizayn edilmiş bir işlemci. Çok iyi bir işlemciniz var, upuzun yıllar sizi rahatlıkla götürür.

Ben size bir şey daha sormak istiyordum ama bunlarla alakasız. Şimdi ekran kartı fiyatlarına bakıyordum ve RTX 4070 OC 27 bin 28 bin TL küsurlerindeyken RTX 4090 70 bin 80 bin küsurlerindeydi. Bunların arasındaki bu devasa fiyat farkı neden var biliyor musunuz?(ekonomik anlamda değil de özellik anlamında)

Ben size bir şey daha sormak istiyordum ama bunlarla alakasız. Şimdi ekran kartı fiyatlarına bakıyordum ve RTX 4070 OC 27 bin 28 bin TL küsurlerindeyken RTX 4090 70 bin 80 bin küsurlerindeydi. Bunların arasındaki bu devasa fiyat farkı neden var biliyor musunuz?(ekonomik anlamda değil de özellik anlamında)
Ciddi fark varda fps anlamında fakat paran varsa alınabilecek bir kart yoksa fiyat/performans olarak bakarsan aradaki fiyat farkı kadar performans alamazsın ama bu hep böyledir. onun dışında dlss 3.5 +fg rtx hepsi 4070te de var.

Ciddi fark varda FPS anlamında fakat paran varsa alınabilecek bir kart yoksa fiyat/performans olarak bakarsan aradaki fiyat farkı kadar performans alamazsın ama bu hep böyledir. Onun dışında DLSS 3.5 +fg RTX hepsi 4070'te de var.

Valla almamda zaten almak istesem herhalde 1-2 organı satmak zorunda kalırım. Cevaplarınız için de teşekkür ederim.

Geri
Yukarı